- Reklama -

Towar pochodził z „biłgorajskiego zagłębia tytoniowego”

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali nielegalny transport suszu tytoniowego o wartości ponad 2 mln zł.  Pochodził on z terenu powiatu biłgorajskiego.

Do zdarzenia doszło 4 maja w miejscowości Siennica Nadolna w pow. krasnostawskim. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy marki MAN, którym kierował 47-letni ob. RP. Mundurowych zainteresował znajdujący się na naczepie towar. Okazało się, że 47-latek przewoził ponad 4,5 tony suszu tytoniowego. Kierowca ciężarówki nie posiadał jednak żadnych dokumentów przewozowych.

- Reklama -

Mężczyzna odebrał susz z tzw. „biłgorajskiego zagłębia tytoniowego" i miał go dostarczyć do centralnej Polski – prawdopodobnie do nielegalnej fabryki papierosów. Kierowca, mieszkaniec woj. lubelskiego, został przesłuchany w charakterze świadka. Ciężarówkę oraz tytoń o wartości ponad 2 mln zł zabezpieczyli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. Trwa ustalanie miejsca, w którym kierowca pobrał tytoń oraz odbiorcy nielegalnego towaru.

Od 18 kwietnia obowiązują przepisy ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów (SENT).  System ten jest narzędziem do walki z nieuczciwymi podmiotami, które nielegalnie handlują m.in. paliwami płynnymi, alkoholem całkowicie skażonym oraz suszem tytoniowym lub wyłudzają podatek od towarów i usług. Podmioty uczestniczące w przewozie wskazanych w ustawie towarów wrażliwych są bezwzględnie zobowiązane do przesyłania zgłoszeń do specjalnego elektronicznego rejestru prowadzonego przez Ministerstwo Finansów.

 

Lubleksa a

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.