RK detailing

- Reklama -

Tour de Pologne na drogach powiatu biłgorajskiego (film)

Po 12 latach kolarze Tour de Pologne powrócili na drogi powiatu biłgorajskiego. W tegorocznym wyścigu wystartowało 19 najlepszych kolarskich drużyn świata oraz trzy z „dzikimi kartami”, w tym reprezentacja Polski.

W tym roku powiat biłgorajski gościł kolarzy jadących w pierwszym etapie jednego z najważniejszych wyścigów świata, czyli Tour de Pologne. Po 12 latach kolarze powrócili na teren Biłgorajszczyzny.

I etap odbył się na trasie Lublin – Chełm i przeciął północną stronę powiatu biłgorajskiego.

- Reklama -

Trasa o długości 216,4 k, prowadziła kolarzy na południe od Lublina przez Prawiedniki, Bychawę
na Roztocze Zachodnie, przebiegając m.in. przez Batorz, Obrocz, Godziszów, Radecznicę. Dalej kolarze pojechali nad największym zalewem regionu w Nieliszu i przez Krasnystaw dotarli do Chełma.

W tegorocznym wyścigu wystartowało 19 najlepszych kolarskich drużyn świata oraz trzy z „dzikimi kartami”, w tym reprezentacja Polski. W 78. Tour de Pologne UCI World Tour kolarze będą walczyli w klasyfikacji generalnej CARREFOUR, Najlepszy Góral, Najlepszy Sprinter LOTOS, Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO, Najlepszy Polak LOTOS, zwycięzca etapu DRUTEX, klasyfikacji drużynowej oraz klasyfikacji młodzieżowej im. Bjorga Lambrechta.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.