- Reklama -

- Reklama -

Tour de Pologne na Ziemi Biłgorajskiej!

Prestiżowy kolarski Tour de Pologne przejedzie przez Ziemię Biłgorajską. Z tym, że dotychczas drogami naszego województwa przejeżdżali kolarze, teraz będą się ścigać wyłącznie panie. Główny organizator Czesław Lang zapowiedział w Lublinie powrót 2. Tour de Women po ośmiu latach przerwy. Kolarska rywalizacja kobiet odbędzie się w dniach 28–30 czerwca.

- Reklama -

 

  1. Tour de Pologne Women to największy i najbardziej prestiżowy międzynarodowy wyścig kolarski w Polsce, który zgromadzi najlepsze zawodniczki z całego świata. To nie tylko sportowe widowisko, ale także okazja do promocji zdrowego stylu życia, równouprawnienia w sporcie oraz promocji turystyki. Wyścig ten przyciąga uwagę zarówno pasjonatów kolarstwa, jak i osób zainteresowanych aktywnym trybem życia oraz pięknem polskich krajobrazów.
urząd MArszałkowski projekt

Wyścig wiedzie przez piękny krajobraz. Pokazanie naszego regionu podczas Tour de Pologne Women spowoduje większą rozpoznawalność województwa lubelskiego, co przełoży się na większą liczbę turystów. Takimi akcjami nie tylko zwiększamy ruch turystyczny, ale pokazujemy, że nasz region jest przygotowany na rozwój gospodarczy, co zachęca inwestorówpodkreślał marszałek Jarosław Stawiarski.

Tegoroczna edycja Tour de Pologne Women obejmuje trzy etapy na terenie naszego województwa:

  • Etap 1: Lublin – Lublin – jazda indywidualna na czas
  • Etap 2: Krasnystaw – Kraśnik, Powiat Kraśnicki
  • Etap 3: Arche Nałęczów – Kazimierz Dolny

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Trasa drugiego etapu prowadzi przez powiat biłgorajski. Kolarki przejadą przez Teodorówkę (gm.Frampol) oraz Hosznię Ordynacką (gm.Goraj). Dalej trasa prowadzi do powiatu janowskiego w kierunku Chrzanowa i Batorza z metą w Kraśniku.

Celem wyścigu Tour de Pologne Women jest promocja kobiecego kolarstwa oraz zainspirowanie kobiet do aktywności fizycznej. Dodatkowo, wydarzenie ma na celu budowanie tożsamości regionu poprzez eksponowanie jego pięknych krajobrazów i unikalnych atrakcji turystycznych.

Jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie po ośmiu latach robimy turniej dla kobiet. Ten wyścig wróci w bardzo dobrej formie. W województwie lubelskim rozegramy trzy przepiękne etapy. W piątek wystartujemy jazdą indywidualną na czas w krótkim dystansie, to będzie jednocześnie prezentacja zawodniczek. W drugim etapie wystartujemy z Krasnegostawu, gdzie wybraliśmy po pokazania wszystko, co najpiękniejsze. W niedzielę startujemy spod Hotelu Arche w Nałęczowie i pojedziemy do Kazimierza Dolnego gdzie będzie pięć rund 15-kilometrowych. To będzie wielka uczta kolarskazapowiedział Czesław Lang.

Z wyścigu realizowane będą transmisje online dzięki Eurosport Polska, realizowane z wykorzystaniem helikopterów i kamer bezprzewodowych. Podczas transmisji telewizyjnej w specjalny sposób pokazywany będzie region Województwa Lubelskiego, wskazane zostaną atrakcyjne miejsca w regionie, a komentatorzy zaprezentują ciekawostki o województwie.

Życzliwość ludzi na trasie jest niesamowita i chcemy to pokazać oraz piękno regionu, bo nie ma piękniejszego miejsca na świecie niż województwo lubelskie. Bez zielonego światła od marszałka nie byłoby drugiej edycji wyścigu kolarskiego dla kobiet powiedział koordynator trasy Ryszard Majkowski.

Tour de Pologne w województwie lubelskim

Nasze województwo ma już doświadczenie w przygotowaniu tras kolarskich. W 2021 roku dwa początkowe etapy 78. Tour de Pologne przebiegały przez województwo lubelskie. W kolejnym wyścigu, który odbył się w dniach 30 lipca – 5 sierpnia 2022, aż 3 etapy przebiegały przez nasz region:

  • Etap 1: Kielce – Lublin o długości 218,8 km
  • Etap 2: Chełm – Zamość o długości 205,6 km
  • Etap 3: Kraśnik – Przemyśl o długości 237,9 km

Tour de Pologne to jeden z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń sportowych w naszym kraju, należący do prestiżowego cyklu UCI World Tour w kolarstwie szosowym, zrzeszającego największe imprezy kolarskie w tym Tour de France czy Giro d’Italia. Tour de Pologne jest uznaną marką sportową o zasięgu międzynarodowym, dzięki czemu w wyścigu biorą udział gwiazdy światowego kolarstwa.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.