Szkolenie język ang/niem/ros

Tour de Pologne Amatorów – sukcesy kolarzy BSK MIÓD KOZACKI

Kolejna edycja Tour de Pologne Amatorów przeszła do historii z dobrymi wynikami kolarzy BSK MIÓD KOZACKI.

Mistrzem Polski w kolarstwie Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej został Artur Kozak (BSK MIÓD KOZACKI, OSP Osuchy gmina Łukowa). Zwycięzca Tour de Pologne Amatorów z 2010 roku jednocześnie uzyskał bardzo wysoki rezultat OPEN – 24. miejsce w TDPA, na ponad 2500 osób startujących w zawodach.

Z bardzo dobrej strony pokazał się również Radosław Wasilewski (BSK MIÓD KOZACKI, Jednostka Policji Szczebrzeszyn), który  zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Policji w kolarstwie szosowym. Ubiegłoroczny Wicemistrz Polski  w Mistrzostwach Policji w kolarstwie szosowym zajął jednocześnie wysokie 29. miejsce OPEN w TDPA, na ponad 2500 osób startujących w zawodach.

TdP Amatorów, to impreza dla wszystkich, którzy kochają kolarstwo i walkę z własnymi słabościami. Tegoroczna edycja była wyjątkowa. Odbywała się przy okazji 75. Tour de Pologne, równo 90 lat po pierwszej edycji. A to nieostatni jubileusz, bo w 2018 roku mija ćwierć wieku od kiedy za organizację wyścigu odpowiada Czesław Lang. Poza tym, dla wszystkich amatorów była to okazja aby ruszyć na tę samą 58-kilometrową trasę, którą kilka godzin później przejadą zawodowcy.

Zarówno Amatorzy i Zawodowcy kolejny raz zmierzyli się ze słynną „ścianą Bukovina” gdzie nachylenie jezdni sięga 28 procent, ale to nie była  jedyna trudność. Przewyższenia na trasie wyniosły ponad 1000 m.

W zawodach z następującymi wynikami wystartowali jeszcze (wszyscy BSK MIÓD KOZACKI):

Tadeusz Kozak- 437 miejsce Open

Michał Szmiga – 862 miejsce Open

Zbigniew Zając- 894 miejsce Open

Tekst i zdjęcia: HappyBee

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.