- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Tour de Lubelskie w Biłgoraju

W sierpniu powiat biłgorajski będzie gościł najlepszych kolarzy, którzy rywalizować będą w wyścigu „Tour de Pologne”. By promować sam wyścig oraz walory turystyczne województwa lubelskiego, odbył się rodzinny rajd rowerowy szlakami Ziemi Biłgorajskiej.

- Reklama -

W niedzielne popołudnie na terenie gminy Biłgoraj odbył się Tour de Lubelskie, czyli rodzinny rajd rowerowy mający na celu promowanie Tour de Pologne na terenie powiatu biłgorajskiego.

– Dzisiejszy rajd jest po to, aby promować Tour de Pologne. Chcieliśmy, aby każdy mógł wziąć w nim udział, dlatego wyznaczyliśmy dwie trasy, jedną 30-kilometrową i drugą 15-kilometrową, aby każdy mógł wybrać odpowiednią do swoich możliwości. Są to trasy asfaltowe, ponieważ sam Tour de Pologne odbywa się na tym rodzaju nawierzchni, a dodatkowo mamy zawodników na rowerach szosowych, więc chcieliśmy się dopasować do nich – mówi Paweł Kusy z grupy rowerowej PTTK Biłgoraj.  Frekwencja jest dosyć duża. Obecnie mamy zapisanych już około 100 osób, a wciąż przyjeżdżają nowi rowerzyści – dodaje.

- Reklama -

Po zakończonym rajdzie na uczestników czekał posiłek regeneracyjny i festyn na placu przy Młodzieżowym Domu Kultury. Można było wziąć udział w konkursach z nagrodami, skosztować jedzenia ze stoisk regionalnych oraz obejrzeć występy lokalnych zespołów.

– Każda forma aktywności fizycznej jest bardzo ważna. Wszystko jest lepsze od siedzenia w domu. Jako jeden z członków grupy PTTK Biłgoraj promuję rodzinne spędzanie czasu na rowerach. Staramy się nie siedzieć przed telewizorem podczas weekendu, a ten czas spędzić aktywnie – mówi Piotr Małysza, jeden z uczestników rajdu oraz członek grupy PTTK Biłgoraj.

~Kuliński Michał

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.