- Reklama -

Top 300 zwycięzcą Biłgorajskiej Ligi Piłki Siatkowej

W Biłgorajskiej Lidze Piłki Siatkowej – sezon 2018/2019  o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj uczestniczyło 14 zespołów.

Rozgrywki rozpoczęły się w listopadzie 2018 r.  W I Rundzie drużyny podzielone na dwie  grupy eliminacyjne, grały mecze systemem „każdy z każdym”. Miejsca w grupach zadecydowały o rozstawieniu drużyn w II Rundzie – utworzono 8-drużynową I Ligę (z czterech czołowych zespołów każdej grupy) pozostałe drużyny „spadły” do II Ligi.

Do fazy Play-off (rozgrywanej w każdej lidze osobno) awansowały po cztery czołowe zespoły:

– I liga: RKS Rondo Rzeczyce, Top 300, Axstone Zamość i UKS Leśnik Biłgoraj.

– II liga: Moto-Partner, UKS Dynamika Lipiny,  Jedynka Team i Belfer.

Play-offy wyłoniły pary zespołów, które zagrały o pozycje medalowe w rozgrywkach:

– w meczu o miejsce trzecie Axstone Zamość pokonał Leśników 3:1 (18:25, 25:21, 25:18, 25:18),

w  finale rozgrywek spotkały sie zespoły: Top 300 i RKS Rondo Rzeczyce. Zwyciężył Top 3:2 (23:25, 20:25, 25:14, 25:17, 15:9).

Spotkanie finałowe II Ligi zakończyło się  zwycięstwem Dynamiki, która pokonała Moto-Partnerów 3:1 (23:25, 25:23, 25:15, 25:21)

Zwycięzca Ligi – Top 300

Top 300 – występował w składzie: Artur Grasza (kapitan), Andrzej Wachowicz, Dariusz Socha, Adam Krupczak, Piotr Sarzyński, Marek Ulidowski, Krystian Swacha, Łukasz Miłosz, Robert Buczyński, Marcin Grasza.

Skład RKS Rondo: Rafał Polski (kapitan), Konrad Łoziński, Piotr Laskowski, Michał Buryta, Norbert Kubrak,  Łukasz Wituch, Rafał Skiba, Krzysztof Błaszczak, Arkadiusz Budzyński, Daniel Pelc, Krzysztof Serocki, Dawid Sołtys, Maciej Oleszek.

Puchar dla najlepszej drużyny Top 300

Finałowy turniej odbył się w niedzielę, 10 marca w hali sportowej OSiR Biłgoraj. Dekoracji najlepszych drużyn i wyróżnionych zawodników dokonał Pan Jarosław Bondyra, Z-ca Burmistrza Biłgoraja.

Klasyfikacja końcowa BLPS i wyróżnieni zawodnicy poszczególnych zespołów:

I LIGA:

  1. Top 300 – Dariusz Socha (Najlepszy Rozgrywający Ligi), Łukasz Miłosz (Najlepszy Atakujący)
  2. RKS Rondo Rzeczyce – Rafał Polski (MVP Ligi), Krzysztof Błaszczak (Najlepszy Libero)
  3. LHS Axstone Zamość – Łukasz Mazur (Najlepszy Przyjmujący rozgrywek)
  4.  UKS Leśnik – Grzegorz Pętek
  5.  Gryf Tarnogród – Piotr Chamot
  6. Sokół Zwierzyniec – Rafał Szpyra
  7. Junior Max – Kacper Sobczak
  8. Tytan Góz – Rafał Fusiarz

 

II LIGA:

  1. UKS Dynamika Lipiny – Rafał Sarzyński
  2. Moto-Partner Zamość – Paweł Dziwura
  3. Belfer – Paweł Łukaszczyk
  4. Jedynka Team – Jan Fiedurek
  5. Nadleśnictwo Biłgoraj – Dawid Bielak
  6. Elektryk – Rafał Oleszek

Dariusz Socha – najlepszy Rozgrywający                 Krzysztof Błaszczak – najlepszy Libero

Łukasz Mazur – najlepszy Przyjmujący                    Łukasz Miłosz – najlepszy Atakujący

Rafał Polski – MVP Ligi

Specjalne wyróżnienia  otrzymała również:  Anna Dziwura (Moto-Partner).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.