- Reklama -

- Reklama -

Tony śmieci nad Tanwią. I tony podziękowań

Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Tanew zrobiło w weekend dobrą robotę. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, okolice rzeki wyglądają zupełnie inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt godzin temu: - Powiedzieć dziękuję za wasz udział , to jak by nic nie powiedzieć.. Należą wam się ogromnie brawa i wyrazy uznania za to co wczoraj zrobiliście dla naszej przepięknej rzeki - przekazują inicjatorzy akcji. Akcji, w której absolutnie bezinteresownie wzięło udział ponad 100 osób!

- Reklama -

Partnerem wydarzenia był Urząd Marszałkowski województwa lubelskiego. Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych.
Do akcji przyłączyli się również Nadleśnictwo Józefów Lasy Państwowe pan Kazimierz Okoń, Wody Polskie Andrzej Trajnar z ekipą, Fundacja Funduszu Lokalny Ziemi Biłgorajskiej Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Grzegorz Wróbel.
-Dziękujemy delegacjom za upominki dla dzieci i czynny udział w naszym przedsięwzięciu
Dziękujemy gminom za odbiór śmieci: Łukowa, Obsza, Księżpol, Biszcza
Ogromna pracę wykonały firmy kajakowe i koła wędkarskie bo przecież kondycja rzeki nie jest im obojętna – podkreślają organizatorzy, czyli Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Tanew.

 

- Reklama -

Wiosenną akcję sprzątania rzeki Tanew wsparły:

 Ranczo Pisklaki
Osa Biłgoraj
Feder Team Józefów
Koło wędkarskie Łukowa
Camping Roztocze
Wypożyczalnia kajaków Justyna Malinowska
Wypożyczalnia kajaków Kinga Popowicz
Przystań Kajakowa Zielona wyspa Zagrać
Majorka Roztocze
Wypoczynek nad Tanwia spływy kajakowe
Spływy kajakowe Zatoka Tanwi
Spływy kajakowe Mariola Sawicka
Przystań Zagrać
Spływy po Tanwi Leśne Zacisze
Ośrodek wypoczynkowy Kraina nad Tanwia
Przyjechały również szkoły:
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu
Szkoła podstawowa w Łychowie Gościeradowskim
Szkoła podstawowa Rzeczyca Księża.
-Uczniowie tych szkół zrobili kawał dobrej roboty i mamy nadzieję że jeszcze do nas wrócą. Brawo!! Dziękujemy sponsorom i firmom które pomogły w organizacji przedsięwzięcia.
Pikul Media, Łukowa Tobbaco, Epic print , Groszek Chmielek u Rakszawskich , Piekarnia Kapka, Sklep Markpol, Barć hurtownia pszczelarska, Masarnia Sobczak, Masarnia Wasąg, KRUS Biłgoraj, Lubelskie Towarzystwo Ornitologoczne, Gok Łukowa . Po pracy był obiad a kto jadł ten wie jak pyszne jedzenie robi firma kateringowa Gruszka Pietruszka, Wypożyczalnia Plener Barbara Turek i nasze dziewczyny z KGW Pisklaki Szostaki. OSP MDP Pisklaki i sołectwo Pisklaki posprzatali okolicę naszej miejscowości za co bardzo im dziękujemy – przekazuje Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Tanew.
Efekt kilkugodzinnej akcji to to trzy duże rolnicze przyczepy śmieci. Efekt i frekwencja, które przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.