- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Tony odpadów w Obszy

Aż 23 tony niepotrzebnych folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej - to efekt ubiegłorocznej zbiórki w gminie Obsza. Już 10 maja rusza kolejna taka akcja. I wygląda, że ubiegłoroczny rekord. zostanie pobity.

- Reklama -

Za odbiór odpadów, mieszkańcy Obszy i okolic nie muszą nic płacić. Pieniądze na ten cel samorząd pozyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Teraz spodziewamy się około 30 ton – mówi wójt gminy Obsza Andrzej Placek i zaznacza, że większość pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z funduszu, a resztę pokryje samorząd.

- Reklama -

Zbiórka rozpocznie się we wtorek 10 maja i potrwa trzy dni. Każdego dnia odpady będą przyjmowane od 9.00 do 14.00 na placu GS w Obszy od rolników z innych miejscowości. Organizatorzy akcji apelują o przestrzeganie harmonogramu i dostarczanie wyłącznie odpadów rolniczych.

Pierwszy dzień jest zarezerwowany dla rolników z Zamchu. W środę 11 maja odpady powinni dostarczyć mieszkańcy Babic, Dorboz i Olchowca, a w czwartek 12 maja na miejsce zbiórki mogą się wybrać rolnicy z Obszy i Woli Obszańskiej.

Organizatorzy będą przyjmować folię rolniczą, worki po nawozach, opakowania typu Big-Bag, sznurek i siatkę do owijania balotów. Wszystkie odpady powinny być posegregowane i oczyszczone z ziemi, torfu czy słomy, a także zapakowane w Big-Bagi, worki o pojemności od 120 do 140 litrów albo w wiązki. W każdym przypadku w worku czy wiązce powinien się znajdować jeden rodzaj odpadów typowo rolniczych. W innym przypadku organizatorzy akcji mogą odmówić przyjęcia transportu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.