- Reklama -

#TONIECHORYŚWIAT. Akcja młodzieży SIM z biłgorajskiego oddziału PCK

W ramach II tury projektu ,,Aktywni na 100 lat” młodzież z wolontariatu SIM PCK, działającego przy Oddziale Rejonowym PCK w Biłgoraju organizuje lokalne akcje, mające na celu uświadomienie społeczeństwa o współczesnych problemach.

– Do końca tygodnia na naszych portalach w mediach społecznościowych publikować będziemy fiszki, ciekawostki oraz różne informacje dotyczące naszego projektu. Zostanie również zamieszczony komunikat dotyczący konkursu, który zorganizujemy w najbliższym czasie – zaprasza do udziału Róża Sulowska z grupy SIM PCK oddział w Biłgoraju.

Zwieńczeniem tej akcji będzie gra terenowa, w której mieszkańcy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na tematy przez nas poruszane. Posty i zadania bezpośrednio odniosą się do najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych, o których nie mieliśmy pojęcia. Znajdą się tam również mało popularne fakty związane z ekologią – dodaje. Aby wziąć udział w grze kliknij tutaj.

- Reklama -

Cele akcji:
– Edukacja mieszkańców Biłgoraja i okolic o problemach XXI w.;
– Wykreowanie wzoru obywatela-ekologa;
– „Zakorzenienie” dobrych ekonawyków, aby w przyszłości zebrać „satysfakcjonujące owoce”;
– Zapewnienie poczucia przynależności.
Główną grupą docelową będzie młodzież szkolna. – Zapraszamy osoby, którym losy świata nie są obojętne – zachęca Róża Sulowska.

 

Program lokalny jest organizowany jako jeden z elementów projektu „Aktywni na 100 lat” realizowanego przez Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.