- Reklama -

- Reklama -

TOK uroczyście otwarty (film)

 Gruntowny remont i modernizacja obiektu sprawiły, że budynek będzie bardziej funkcjonalny i bezpieczny dla korzystających. Uroczyste otwarcie na długo zapisze się na kartach historii miasta.

- Reklama -

11 czerwca 2021 roku na długo zapisze się na kartach historii Tarnogrodu. To właśnie tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie wyremontowanego Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Po godzinie 11 nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Jednocześnie tego dnia rozpoczął się Sejmik Teatrów Wiejskich w Tarnogrodzie.

– Takie pierwsze słowo, które nam się ciśnie na usta, to: doczekaliśmy się. Doczekaliśmy się w końcu naszego pięknego domu kultury, w którego teraz tchniemy nowego sejmikowego, jak i również niesejmikowego ducha. Bo tak się już przyjęło, że wielu z nas kojarzy Tarnogrodzki Ośrodek Kultury jako ogólnopolską stolicę teatru wiejskiego – mówi Paweł Dec, burmistrz Tarnogrodu.

- Reklama -

Wnętrze Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury od przeszło 40 lat czekało na remont i wyglądało jak z minionej epoki, lecz prowadzone prace przenoszą go w XXI w. Nowoczesne wyposażenie sceny i klimatyzowana sala spowoduje, że wystawiane tu spektakle teatralne i inne występy będą jeszcze lepiej odbierane przez publiczność.

– Cieszę się, że jestem tutaj w tak ważnym dniu dla naszej społeczności lokalnej, że ten stary dom kultury jest wreszcie nowy, że ma piękne wnętrza, nowe powierzchnie, że jest pole do działania. Z całego serca dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego pięknego efektu – podkreśla Renata Ćwik, dyrektor TOK.

Projekt działań rewitalizacyjnych współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w Lublinie na lata 2014-2020.

– Niektórzy mówią, że jest to najlepsza ze scen teatralnych w Polsce – mówi Michał Mulawa.  – Tarnogrodzki Ośrodek Kultury i Biłgorajskie Centrum Kultury to dwa najpiękniejsze, najnowocześniejsze i najprężniej działające ośrodki na terenie powiatu biłgorajskiego – zaznacza Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.