- Reklama -

- Reklama -

To stolica królewskiej gry w naszym powiecie (foto)

Wieś Gózd Lipiński (gm.Biszcza) z czymś się kojarzy? Możliwe, że wkrótce będzie kojarzyć się z królem, królową i wieżami. Sołtys nie buduje jednak żadnego zamku, ale wieś po prostu stawia na szachy. A dokładnie miejscowa Szkoła Podstawowa. Reprezentacja klas I-III specjalnie pojechała do Warszawy, na prestiżowy X Turniej Finałowy Ogólnopolskiego Programu "Edukacja przez Szachy w Szkole".

- Reklama -

W stolicy pojawiła się siedmioosobowa reprezentacja klas I-III. Zawody rozegrane w warszawskiej hali COS „Torwar” zostały zorganizowane przez Polski Związek Szachowy. Turniej był rozgrywany  w sześciu grupach:

kl. I dziewczęta (w tym Lena Żuk i Gabriela Małek), kl. I chłopcy, kl. II dziewczęta (w tym Alicja Rękas i Alicja Smyk), kl. II chłopcy, kl. III dziewczęta (w tym Zuzanna Tutka i Zofia Tutka), kl. III chłopcy (w tym Błażej Gołąb) systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem P-10′:

urząd MArszałkowski projekt

Nasi zawodnicy rozpoczęli turniej rewelacyjnie. Po trzech rundach zespół zgromadził 16,5 pkt. na 21 możliwych! Taki wynik powodował, że w kolejnych odsłonach turnieju nasi reprezentanci byli kojarzeni z zawodnikami z czołówki. Po pięciu rundach mamy 23,5 pkt (na 35). Wszyscy nasi uczniowie grają w tym czasie bardzo skoncentrowani i są pełni woli walki. Indywidualnie kilka naszych dziewcząt jest w ścisłej turniejowej czołówce – o punkty coraz trudniej. W ostatniej rundzie o sześć miejsc nagradzanych pucharami – z czołowymi zawodniczkami walczą: Zuzanna Tutka, Alicja Smyk oraz najmłodsza Gabriela Małek, która wygrywa swą jak na razie najważniejszą partię w życiu i zdobywa IV miejsce wśród niespełna 60 przeciwniczek z całej Polski. Pozostali również wypadli wyśmienicie: Ala Smyk 5 pkt. i XI miejsce, Zuzanna Tutka 4,5 pkt. i XVII miejsce, Lena Żuk 4 pkt. i XIX miejsce, Zofia Tutka 4 pkt. i XXVI miejsce, zaś Alicja Rękas – również bardzo dobre 3,5 pkt. i XXXIII miejsce na 76 startujących! Jedyny chłopiec w naszej ekipie: Błażej Gołąb zdobył bardzo dobre 4 pkt. co dało LXXII pozycję na 194 startujących. Zespołowo (mimo 7 os. składu) tylko 3 pkt. za pierwszą dziesiątką. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pana Artura Kimaka. Serdecznie gratulujemy – informuje Szkoła Podstawowa w Goździe Lipińskim.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.