- Reklama -

- Reklama -

“To przedsiębiorcy są solą tej ziemi” mówił Kosiniak-Kamysz (filmy)

"To przedsiębiorcy są solą tej ziemi"- te słowa padły z ust szefa PSL ,Władysława Kosiniaka-Kamysza 4 marca w Biłgorajskim Centrum Kultury. Przed spotkaniem w BCK kandydat na prezydenta osobiście odwiedził przedsiębiorstwo Kazimierza Szcząchora znajdujące się w Majdanie Starym (na terenie gminy Księżpol).

Władysław Kosiniak – Kamysz jest kandydatem PSL-u na urząd Prezydenta RP w zbliżających się majowych wyborach. Kandydat z wykształcenia jest lekarzem, doktorem nauk medycznych. W latach 2011–2015 pełnił funkcję ministra pracy i polityki społecznej. Od 2015 prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz poseł na Sejm RP VIII, IX kadencji.

W swoim wystąpieniu w Biłgoraju, Władysław Kosiniak-Kamysz wielokrotnie podkreślał bardzo ważna rolę przedsiębiorców w państwie.

– Dzięki wam ta polityka społeczna ostatnich lat jest możliwa, kto wpłaca Vat? Kto wpłaca podatki dochodowe? Kto wpłaca podatki od nieruchomości? To wszystko idzie na budżet Państwa i z tego dzielone są pieniądze na inne rzeczy. Te pieniądze nie spadają z nieba, ktoś je wypracował, ktoś stworzył miejsce pracy, ktoś zatrudnia. Po tysiącach spotkań wiem, że  przedsiębiorcy dzisiaj potrzebują mniej biurokracji, mniej administracji, mniej ciągłych kontroli i wypełniania tysięcy oświadczeń i zaświadczeń – mówił Władysław Kosiniak Kamysz 

W swoim programie wyborczym dla przedsiębiorców ma konkretne propozycje i rozwiązania.  Film poniżej: 

Polscy przedsiębiorcy muszą być też partnerem do dialogu i dyskusji. Potrzebujemy powszechnego samorządu gospodarczego, który będzie dobrym partnerem i będzie występował w interesie polskich przedsiębiorców. Senat powinien być izbą samorządową, gdzie będzie samorząd gospodarczy, samorząd zawodowy, samorząd terytorialny, były by to takie prawdziwe konsultacje z terenem, z Polską lokalną, z małą ojczyzną i z różnymi zawodami, szczególnie z zawodami odpowiedzialności publicznej, a przedsiębiorca jest zawodem utrzymującym możliwości publiczne tak naprawdę, bo tworzy miejsca pracy – mówił kandydat na urząd Prezydenta RP. 

Na spotkanie wyborcze do Biłgorajskiego Centrum Kultury przybyli przedsiębiorcy,  samorządowcy oraz mieszkańcy miasta i powiatu biłgorajskiego. Był również obecny europoseł Krzysztof Hetman.

- Reklama -

Jest to osoba, która jak coś powie to zrobi. Jak coś obieca to się z tej obietnicy się wywiąże. W ostatnią sobotę zaprezentował swój program wyborczy jako kandydata Prezydenta  Rzeczpospolitej Polskiej.  Ja uważam, że jest on najlepszy najbardziej obszerny. Władysław Kosiniak -Kamysz odróżnia się od wszystkich innych kandydatów tym, że program wyborczy realizuje i głosi nie tylko w trakcie kampanii wyborczej, ale także w każdym następnym dniu, kiedy ta kampania wyborcza się kończy – zapewniał europoseł Krzysztof Hetman.

– Nie odróżnia tego czasu, kiedy są składane obietnice od tego czasu, kiedy te obietnice trzeba realizować  dowodem będą na to inicjatywy poselskie, inicjatywy ustawodawcze. W sytuacji kiedy klub parlamentarny którym kieruje Władysław Kosiniak-Kamysz jest klubem opozycyjnym – dodaje Hetman.

Władysław Kosiniak – Kamysz jest kandydatem godnym polecenia, jest merytorycznie przygotowany i bardzo ważne jest to, że jako jedyny docenia i dostrzega potencjał w nas, polskich przedsiębiorcach – mówi Dariusz Wolanin, radny Rady Powiatu, właściciel firmy z gminy Biłgoraj.  

 

- Reklama -

- Reklama -

8 Komentarze
 1. Biłgorajczyk mówi

  Kociniak Kamysz to moim zdaniem kandydat nr 1 na Prezydenta, bo jest po prostu ludzki, mądry i nie uwikłany w żadne układy i afery , a przy tym jest wyważonym katolikiem. I jeszcze jest młodym, zdolnym do kompromisów. A tego poza nim, z kandydatów nikt
  nie prezentuje. Majdan wybrał na wizytę, bo wie, że tam są ludzie, którzy Go rozumieją i podobnie myślą.

 2. henka mówi

  Kosiniak pokazał cyrkowy występ ze swoją żoną. Jak tak miała by wyglądać jego prezydentura
  to nic więcej byśmy nie oglądały jaj ,,TYGRYSKA i TYGRYSKA i TYGRYSKA do bólu ………………………………
  Cała POLSKA była by Jednym TYGRYSKIEM .

 3. Gol mówi

  Naiwnych to znalazł PiS. Ludzie się w końcu obudzą.

 4. tylko My... mówi

  Przykładem dbania PSL o interesy przedsiębiorców polskich są Zakłady Ceramiki w Markowiczach. Jak załoga tego Zakładu chciała go wykupić to Pawlak wolał sprzedać go austriakowi. Kosiniak opowiada różne pierdołki m.in. że jak zostanie prezydentem to znikną podziały i kłótnie w narodzie. Zapomina o tym, że nie potrafił dogadać się nawet ze swoją pierwszą żoną a obiecuje zgodę ze wszystkimi. Co do innych postulatów to miał 8 lat na ich realizację, dlaczego wówczas nic nie zrobił min. nie załatwił np.emerytur bez podatku?
  Ciekawi mnie czy Kosiniak bierze 500+na swoje nowo narodzone dziecko od niedobrego PIS-u? (500+ też nie zdążył załatwić). Główny program to walka z PIS-em i odsunięcie go od władzy aby było tak jak było.

 5. rocky mówi

  Szuka naiwnych? A tu lud światły, ukształtowany przez Kurskiego i jego TVPis, przestraszony przez kościół – nie ma szans….

 6. george mówi

  jaki jest procent tych przedsiebiorcow ,a jaki tych ktorych oszukales skunksie rzadzac z Tuskiem

 7. george mówi

  uzbieral z 60 lbow z PSL ,no to ma 60 glosow , na reszcie mu nie zalezy. Nie wyszedl do ludzi tylko przyjechal do swoich

 8. Paweł mówi

  Szuka naiwych

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.