- Reklama -

- Reklama -

Tak wygląda ulica w Biłgoraju. Urzędnicy … proszą o uśmiech (FOTO)

Po wodno-błotnych problemach na ulicach Piłsudskiego i Nowakowskiego w Biłgoraju, napisali do nas mieszkańcy ulicy Spokojnej. Napisali z informacją, że u nich wcale nie jest lepiej: -Prosimy o nagłośnienie tej sprawy, ponieważ nam szarym prostym ludziom, których nie chce nikt wysłuchać, brakuje już po ludzku sił - piszą. Usiądźcie wygodnie, bo chyba mamy dla Was dobre wiadomości.

- Reklama -

 

Właśnie dostaliśmy wiadomość od mieszkańców ulicy Spokojnej w Biłgoraju.

 

-Witam, Pisze w imieniu mieszkańców ulicy Spokojnej i części Podlesia od strony kościoła pw. Marii Magdaleny. Od wielu lat zgłaszamy po urzędach prośbę o naprawę drogi na naszym osiedlu. Nasze osiedle zawsze cierpi podczas ulewnych deszczy latem- ciągłe powodzie, ale to droga jest naszym codziennym dramatem. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wiele lat czekamy na poprawę drogi a ostatecznie nowa droga została zrobiona na Podlesiu od strony Dereźni.  Miasto i Gmina (przedłużenie ulicy Spokojnej należy już dalej do Gminy) ograniczają się wyłącznie do ściągania górnej warstwy tego błota, co nie rozwiązuje problemu, bo za dwa dni doły znowu się pojawiają. Prosimy o nagłośnienie tej sprawy, ponieważ nam szarym prostym ludziom, których nie chce nikt wysłuchać brakuje już po ludzku sił napisali mieszkańcy Podlesia i ulicy Spokojnej.

 

I tutaj dla mieszkańców ulicy Spokojnej mamy raczej dobre wieści. Mieszkańcy tej ulicy niezadowolenie ze stanu technicznego drogi  wyrazi podczas dyskusji publicznej dotyczącej  projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Biłgoraja, która odbyła się w dniu 19 stycznia 2023 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Biłgoraja.

 

Mieszkańców wątpiących, że remont kiedykolwiek nastąpi, zaskoczył zastępca burmistrza Jarosław Bondyra:

 

- Reklama -

-Umowa na ulicę Spokojną została podpisana. Plac budowy został przekazany. Wobec tego troszkę więcej uśmiechu, na pewno wszystko będzie dobrze zapewniał Jarosław Bondyra.

 

 

8 grudnia 2022 roku burmistrz Janusz Rosłan poinformował, że wykonawcą remontu będzie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe Spółka Akcyjna z Dębicy. Koszt wykonania zadania wyniesie  6 453 623,41 zł brutto.

 

Przedmiotem inwestycji jest budowa drogi gminnej nr 109266L ulicy Spokojnej na odcinku od drogi wojewódzkiej Nr 835 do granic Miasta Biłgoraja, a także budowa drogi gminnej bez numeru na odcinku od skrzyżowania z drogą gminną Nr 109266L do granic Miasta oraz modernizacja i budowa rowu odwadniającego na odcinku od działki Nr 35/6 w pobliżu skrzyżowania typu rondo w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 835 do włączenia się do rzeki Czarna Łada.

 

 

Zobacz także: https://gazetabilgoraj.pl/to-nie-rzeka-to-ulica-nowakowskiego-w-bilgoraju-foto/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Sad but true mówi

    E jeszcze nie ma tragedii. Proponuję przejść się ulicą Piłsudskiego od obwodnicy na wschód. Trzeba brać kajak

  2. Erni mówi

    a podobno to czas na osiedla 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.