kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

To nie jest fotomontaż. Prosto znad gminy Biłgoraj

To nie jest fotomontaż. Wróciły właśnie żurawie, a zdjęcie dostaliśmy prosto z Woli Małej (gm.Biłgoraj) gdzie ptaki były widziane w ostatnich godzinach. Żurawie to jedne z pierwszych ptaków, które po zimie przylatują do Polski i zwiastują rychłe nadejście wiosny. Ba, wróciły już do nas pierwsze bociany!

- Reklama -

Polskie żurawie w zdecydowanej większości spędzają zimę w Hiszpanii lub we Włoszech. Ornitolodzy szacują, że populacja lęgowa żurawi w Polsce to od 23 do 30 tys. par.
toyota Yaris
Żurawie to jedne z pierwszych ptaków, które wiosną zlatują do Polski, aby tu spędzić lato i odchować młode. Najczęściej pojawiają się od połowy lutego do połowy marca. W pierwszej kolejności rozpoznanie robią ptaki, które są w najlepszej kondycji. Zwykle 2-3 tygodnie po nich pojawiają się bociany.
Ale uwaga … pierwsze bociany już zameldowały się w Polsce. Nie ma jeszcze potwierdzonych sygnałów, że na Ziemi Biłgorajskiej, ale jak donosi Karkonoski Park Narodowy, były widziane w Polsce już 15 lutego w okolicach Mikołowa na Śląsku i w Jeleniej Górze. Wiosenne przeloty dzikiego ptactwa potrwają do połowy maja.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Jeśli ktoś z mieszkańców powiatu biłgorajskiego zauważy nadlatującą wiosnę, czekam na informacje i zdjęcia: nowa@gazetabilgoraj.pl

- Reklama -

5 Komentarze
 1. Witek mówi

  około 2 tygodnie temu żurawie latały nad łąkami Derezni zagrody

 2. Forester mówi

  Żurawie są w tej okolicy już od ok.3 tygodni. Gratuluję spostrzegawczości mieszkańcom Woli Małej i redakcji. Wola jest w środku Puszczy Solskiej, a klangor (głos żurawi) niesie ponad kilometr !

 3. Anonim mówi

  dzisiaj widziałam dwa sznury żurawi ok godz 14 leciały nad szpiralem

 4. Ja mówi

  12 lutego widziałem żurawie w Potoku Górnym i jakoś nie robiłem sensacji

 5. somsom mówi

  23 lutego widziałem bociana przelatującego nad drogą 835 (zmierzał w stronę cegielni Markowicze)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.