- Reklama -

- Reklama -

To najbardziej sportowa gmina na Ziemi Biłgorajskiej?

Infrastrukturę sportową w Tarnogrodzie czekają spore zmiany. Przede wszystkim nowe inwestycje: - Odkąd jestem burmistrzem Tarnogrodu zawsze stawiałem na sport dzieci i młodzieży. W tej chwili jest na to dwa razy więcej pieniędzy niż było kiedyś - mówi z dumą burmistrz Paweł Dec. Czy to rzeczywiście najbardziej usportowiona gmina na Ziemi Biłgorajskiej?

- Reklama -

Jakie zmiany czekają infrastrukturę sportową w Tarnogrodzie?
– Przede wszystkim dotyczą stadionu miejskiego w Tarnogrodzie. Doczeka się niebawem bieżni okalającej stadion, skoczni w dal i będzie już zapewniał znacznie lepsze warunki miejscowym sportowcom. Tarnogród ma naprawdę bardzo duże sukcesy sportowe z udziałem młodych ludzi, że będą mieli gdzie rozwijać swój talent.
urząd MArszałkowski projekt
A pieniądze na to wszystko?
– Bieżnia, skocznia w dal i przystosowanie tej infrastruktury sportowej będzie kosztowało 520 tysięcy złotych. To są środki z Polskiego Ładu, a otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 95 proc. wartości całej inwestycji. Jestem bardzo zadowolony z tego faktu, bo nie obciąży to mocno gminnego budżetu.
Kiedy zacznie się przebudowa?
– Prace zaczynają się lada moment bo przy końcu czerwca i potrwają do końca września. I to nie jest wcale wszystko co planujemy. Wkrótce rozpoczniemy też remont hali gimnastycznej w Tarnogrodzie. Pojawią się tu m.in. nowe szatnie, nowe oświetlenie, halę czeka kompleksowa termomodernizacja. Mówiąc najkrócej ma być wygodniej, ekologiczniej i taniej. Przede wszystkim komfort dla trenujących. Tak jak mamy siłownię w Tarnogrodzie, to teraz będzie też zaplecze, bo będą w końcu porządne przebieralnie. Przez jakiś czas będą na pewno trudniejsze warunki, bo musimy te prace jakoś prowadzić, ale chyba warto chwilę poczekać, bo komfort poprawi się na lata.
Wygląda, że uczniowie z Tarnogrodu sukcesami sportowymi wymusili te inwestycje, których nie było przez lata…
– Nie, nie. Niczego nie musieli wymuszać. Odkąd jestem burmistrzem Tarnogrodu zawsze stawiałem na sport dzieci i młodzieży. W tej chwili jest na to dwa razy więcej pieniędzy niż było kiedyś. To są środki na różne zajęcia, na grupy sportowe i z dumą mogę powiedzieć, że te nasze działania mają przynosić efekty i jak widać po wynikach w rywalizacji młodzieży w powiecie biłgorajskim, przynoszą. To ostatnie wydarzenie, czyli podsumowanie osiągnięć sportowych w powiecie biłgorajskim pokazało w jakim miejscu jest Tarnogród, a gdzie są inne gminy. Jesteśmy na pierwszym miejscu i to są właśnie efekty tego co robimy i co będziemy nadal robić. Stawiamy na sport dzieci, tak żeby młodych mieszkańców gminy Tarnogród odciągać od elektroniki, od telefonów, komputerów, tak żeby aktywnie spędzały czas. Dodam, że te obiekty sportowe są nie tylko dzieci, bo hala sportowa jest dla wszystkich mieszkańców, którzy mają ochotę się ruszyć i potrenować. I ta hala żyła od godziny 8 do 22.
Remont hali do kiedy potrwa?

 

(…)

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Cała rozmowa w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. O tym co zmieni się w Tarnogrodzie, ale też co dzieje się w innych gminch Czytajcie już we wtorek.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.