- Reklama -

„To było polityczne zagranie”

 – Sprawiedliwości stało się zadość – tak o swojej wygranej w sądzie wyższej instancji mówi Zdzisław Żołopa, dotychczasowy kierownik obiektów gospodarczych biłgorajskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W Sądzie Okręgowym w Zamościu 2 marca zapadł korzystny dla niego wyrok. Teraz Zdzisław Żołopa ma zostać przywrócony na stanowisko. – Przesunięcie mnie na stanowisko instruktora było podyktowane politycznymi pobudkami. Wszystko przez to, że wystartowałem w wyborach nie z tego komitetu! – dodaje. Zdaniem Żołopy, przesunięcie go na niższe stanowisko podyktowane było tym, że w listopadzie 2014 roku wystartował z komitetu "Razem dla Biłgoraja" Piotra Szeligi. Szeliga kandydował na burmistrza Biłgoraja, ale bez powodzenia. W wyborach do Rady Miasta nie dostał się także Zdzisław Żołopa.

Żołopa odwołany został z funkcji kierownika w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Biłgoraju 24 czerwca 2015 roku, niedługo po tym, jak z funkcji dyrektora obiektu został odwołany Michał Furlepa. Jak wyjaśniała wówczas Eliza Rafał, pełniąca obowiązki dyrektora OSiR, zmiany zostały podyktowane możliwością lepszego kierowania placówką. Przesunięcie Zdzisława Żołopy poprzedziła zmiana regulaminu organizacyjnego. – Powodem zmiany regulaminu jest odpowiednie zaspokojenie celów i zadań z ludźmi i sposobami oddziaływania na nich w procesach pracy, a więc utworzenie w organizacji pewnych części, a następnie powiązanie ich ze sobą, aby efektywnie nią kierować – twierdziła. Dodawała, że w wyniku przeprowadzonego audytu i stwierdzenia nieprawidłowości zostały zmienione regulaminy i dostosowane do obecnych potrzeb jednostki.

- Reklama -

Z decyzją dyrekcji OSiR nie zgodził się zdegradowany kierownik. Odwołał się do Sądu Pracy w Zamościu, a ten we wrześniu 2016 roku nakazał przywrócenie go na zajmowane wcześniej stanowisko. Władze Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju złożyły zażalenie, ale sąd drugiej instancji utrzymał wyrok w mocy.

– W orzeczeniu sąd wyższej instancji pominął polityczne podłoże tej sprawy, natomiast wykazał szereg błędów OSiR w procedurze przeniesienia mnie na niższe stanowisko. Błędy dotyczyły m.in. nowego regulaminu organizacyjnego, nowego regulamin płac i stanowiska pracy, niezgodnego z rozporządzeniami i ustawą o sporcie. Ponadto sąd stwierdził, że zażalenie OSiR było lakoniczne i nie zawierało konkretów. Sąd Okręgowy w całości uznał za zasadną decyzję Sądu Rejonowego, a to oznacza, że OSiR musi przywrócić mnie na kierownicze stanowisko – mówi Zdzisław Żołopa. Deklaruje, że po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku udostępni go czytelnikom.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.