AGD

- Reklama -

- Reklama -

Tłumy na sesji w Aleksandrowie … tylko radnych brak (zdjęcia)

Dziś w Aleksandrowie odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Gminy. Problem w tym, że ... bez radnych. - Jest sesja, nie ma radnych! Poszli do domu. Nasi radni, którzy mają nas reprezentować, po prostu sobie poszli - mówi nam jeden z mieszkańców. Śmiać się, czy płakać?

- Reklama -

Dziś na  godzinę 16:00 zwołano sesję nadzwyczajną w Aleksandrowie, na której zaplanowano podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Aleksandrów (dotyczy linii 110kv Józefów – Lubaczów).

O problemie związanym z linią wysokiego napięcia, która przebiegać ma przez działki mieszkańców pisaliśmy tutaj:  https://gazetabilgoraj.pl/aleksandrow-napieta-walka-o-linie-wysokiego-napiecia/

Co ciekawe, o 14:00 odbyła się „normalna” sesja z udziałem większości radnych. Na 16:00 zwołano sesję nadzwyczajną na wniosek 4 radnych,  na której zaplanowano podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Aleksandrów (dotyczy linii 110kv Józefów – Lubaczów). 

Na sesję przybyło również sporo mieszkańców zainteresowanych tematem przesunięcia linii wysokiego napięcia 110 kv. Natomiast radni….poszli do domu.

Jest sesja, nie ma radnych! Poszli do domu. Nasi radni, którzy mają nas reprezentować, po prostu sobie poszlimówi nam jeden z mieszkańców obecnych na sesji, który podesłał nam zdjęcia i prosi, by dowiedzieć się, co stało się z radnymi.

 

W sesji bierze udział 4 radnych, co czyni tę sesję nieprawomocną. Aczkolwiek nie przeszkadza to w niczym, aby ta sesja się odbyła powiedział na początku Przewodniczący Rady, Andrzej Bil

W wielkich emocjach rozpoczęto sesję.

-Szanowni Państwo Mieszkańcy, chciałem podziękować za przybycie, sprawa jest bardzo ważna, a widać jak nas tutaj radni traktują. Zostali zmówieni i celowo opuścili tą salę. Napuszcza się policję, straszy się ludzi, a tylko jeden człowiek jest winien, co pchał linię blisko domu [wskazuje na wójta], tren człowiek jest winien tego wszystkiego!  mówił radny Andrzej Borowiec.

 

O kontrolach policji w Aleksandrowie pisaliśmy tutaj: https://gazetabilgoraj.pl/mieszkancy-aleksandrowa-alarmuja-policja-chodzi-po-domach/

Po emocjonującym wprowadzeniu i wzajemnych  „apelach” o zachowanie standardów i poziomu dyskusji, radny Feliks Kowalczuk przedstawił projekt uchwały:

- Reklama -

My jako radni wnioskujemy o przesunięcie tej linii 110 kv od zabudowań w trosce o zdrowie mieszkańców i o to, aby te działki nie zostały zniszczone – powiedział Kowalczuk.

Wypowiedzi radnych, mieszały się z wypowiedziami przewodniczącego Rady Andrzeja Bila. Mieszkańcy również chętnie zabierali głos. W sprawie wypowiedzieli się również przedstawiciele inwestora.  Atmosfera sięgała zenitu.

-Przesuwamy tą linię  z dala od zabudowań!grzmiał radny Borowiec.

Wątpliwości budziła sensowność prowadzenia sesji bez radnych. Do sprawy odniósł się obecny na sali radca prawny.

-Uchwały rady mogą zapadać tylko w obecności połowy składu Rady. Wszystkie punkty obrad z wyjątkiem uchwał mogą być procedowane. Natomiast uchwały te nie mogą być poddane pod głosowanie wyjaśnił obecny na sesji mecenas.

 

Wójt tłumaczył, że wszystko warunkuje obecny Plan Zagospodarowania Przestrzennego:

 

-Jeśli okaże się, że linia jest szkodliwa, na pewno zostanie przesunięta(…) ale ja nie będę decydował o tym, bo to jest kompetencja rady mówił wójt Biały.

-Szanowi Państwo, zostaliście napompowani przez niektórych ludzi. Sytuacja jaka jest nie jest adekwatna do tego, co się dzieje. Wybory coraz bliżej i próbuje się to zrzucić na mnie. Ja, Szanowni Państwo, taki łatwy nie jestem, żebym się złamał – powiedział wójt do licznie zgromadzonych mieszkańców. 

 

Sesja przebiegała w napiętej atmosferze i tak też się zakończyła: krzykiem i awanturą. Na sesji nie zapadły żadne decyzje. Ze względu na brak kworum, nie poddano pod głosowanie projektu uchwały.

 

- Reklama -

6 Komentarze
 1. Obywatel mówi

  Zenon Torba, Tadeusz Kusiak, Teresa Leleń,Zdzisław Hułas i inni radni którzy uciekli szybko do domu . Hańba!!!

 2. T. mówi

  Putin już za długo rządzi w Aleksandrowie i myśli, że mu wszystko wolno. Na nic nie pozwala. Osoby z poza kręgu wójta chcialy zrobić żłobek to nie… Teraz wójt buduje budynek w którym ma być żłobek i pewnie jego synowa(taki przypadek) będzie dyrektorką… w miejscu gdzie mamy teraz lewiatan gość chciał zrobić salę weselną… Putin się nie zgodził bo przecież w gminie jest z komunistyczną kuchnia i ubikacjami… szkoda słów.

 3. Anonim mówi

  Tam gdzie jest linia 110kv mogą powstać i elektrownie wiatrowe dużej mocy

  1. Do Antoniego B mówi

   Niech powstaje linia tylko niech ja przestawia w poblize granice dzialek i bedzie ok

  2. Słoneczna mówi

   Nikt nie ma nic przeciwko linii. Chcemy tylko przesunięcia bliżej granicy działek i lasu A nie zaraz za domami…

 4. Osp mówi

  Radni sprzedali Swoich wyborców…..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.