- Reklama -

- Reklama -

„The New Heroes of Europe” w Woli Różanieckiej

W dniach od 4.06. - do 6.06. 2019 miało miejsce oficjalne spotkanie podsumowujące międzynarodowy projekt " The New Heroes of Europe", realizowany w Szkole Podstawowej w Woli Różanieckiej w latach 2017-2019. Polskę odwiedzili przedstawiciele szkół z Bułgarii, Rumunii, Włoch, Cypru i Francji.

- Reklama -

Spotkanie w Polsce było już ostatnim w ramach projektu. Wcześniej nauczyciele uczestniczyli w innych zagranicznych spotkaniach poświęconych tematyce: dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, edukacji włączającej, pracy z dziećmi uchodźców i migrantów, a także zagrożonych zbyt wczesnym porzuceniem szkoły.

Podczas pobytu w Polsce zagraniczni goście mieli możliwość poznać trochę polskiej historii i kultury. Zwiedzili Kraków i Auschwitz. Muzeum w Oświęcimiu zrobiło na nich ogromne wrażenie.  Kraków również.

toyota Yaris

Kolejne dwa dni nauczyciele spędzili w szkole w Woli Różanieckiej. Pani Dyrektor Maria Koza i najmłodsi uczniowie w tradycyjnych strojach ludowych przywitali gości chlebem i solą oraz polskimi tradycyjnymi tańcami: krakowiakiem i polonezem. Starsi na ten dzień przygotowali  wzruszającą akademię dedykowaną rodzicom. W czasie wizyty goście z zagranicy mogli skosztować polskiej tradycyjnej kuchni: pierogów, bigosu, schabowego i innych dań przygotowanych przez rodziców. Jednym z ciekawszych doświadczeń dla nich było ognisko w lesie z kiełbasą pieczoną na patyku.

W Tarnogrodzie goście zostali mile przywitani i ugoszczeni przez gospodarzy miasta – Burmistrza Pawła Deca i Wiceburmistrza Tomasza Legiecia.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Ostatniego dnia odbyła się międzynarodowa konferencja z udziałem przedstawicieli szkół z gminy Tarnogród, rady rodziców i nauczycieli, podczas której zaprezentowano efekty pracy projektowej, podsumowano spotkania i wyciągnięto wnioski do dalszej pracy.   Podczas dwuletniego projektu powstało wiele produktów: logo, broszura,  słownik dla dzieci, książka z ulubionymi historiami dla dzieci, prezentacje identyfikujące partnerów,  scenografie oparte na bajkach, blog, strony mediów społecznościowych. Wizyta partnerów z zagranicy to wielki sukces dla szkoły, a także gminy Tarnogród. Sukces, na który pracowali: nauczyciele, rodzice, uczniowie i pracownicy niepedagogiczni.

  Erasmus + to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Beneficjenci programu Erasmus+ tworzą partnerstwa strategiczne w dziedzinie edukacji, szkoleń i młodzieży; zawierają sojusze na rzecz wiedzy oraz umiejętności sektorowych, a także budują potencjał w dziedzinie młodzieży. Uczestniczące w programie podmioty chętniej wdrażają innowacje: przygotowują atrakcyjniejsze programy kształcenia i szkolenia, szerzej wykorzystują technologie informacyjno-komunikacyjne. Dzięki Erasmusowi+ europejskie instytucje i organizacje częściej korzystają z doświadczeń innych podmiotów, a także rozwijają swój potencjał, co umożliwia im działanie na szczeblu międzynarodowym.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.