Tesco będzie pomagać zwierzętom

Rusza nowy program Tesco „Duża pomoc dla małych przyjaciół.

Tesco jest jednym z pionierów walki z marnowaniem żywności – już od 2013 roku regularnie przekazuje produkty spożywcze m.in. do lokalnych organizacji charytatywnych również w województwie lubelskim. W tym roku sieć handlowa zrobiła kolejny krok na drodze do lepszego gospodarowania zasobami. Właśnie rozpoczął się program „Duża pomoc dla małych przyjaciół”, w ramach którego organizacje pozarządowe i instytucje publiczne zajmujące się zwierzętami, mogą odebrać żywność nadającą się do spożycia przez zwierzęta. 

Walka z marnowaniem żywności na wielu płaszczyznach

W swoim najnowszym programie „Duża pomoc dla małych przyjaciół” Tesco Polska realizuje aż dwa cele: przyczynia się do walki z marnowaniem żywności i jednocześnie wpływa na poprawę jakości życia zwierząt. Do programu zgłaszać się mogą organizacje pozarządowe i instytucje publiczne z całej Polski, np. schroniska, fundacje, organizacje czy ZOO, chcące wpłynąć na polepszenie warunków życiowych i żywnościowych zwierząt. Co trzeba zrobić, aby przystąpić do programu? Wystarczy spełnić dwa warunki: organizacja musi mieć formę prawną oraz uzyskać zaświadczenie od powiatowego lekarza weterynarii potwierdzające, że zwierzęta są pod stałą opieką lekarza weterynarii. Po weryfikacji prawidłowości wszystkich dokumentów, podpisana zostaje umowa partnerska, na mocy której organizacja może odebrać żywność z najbliższego sklepu Tesco.

Wsparcie dla wszystkich zwierząt – każdemu według potrzeb

Rodzaj i ilość przekazanej żywności zależy od profilu organizacji i tego, jakie zwierzęta ma pod opieką – co innego będzie odpowiednie dla kur, a co innego dla słoni z ZOO. Organizacja może odebrać tyle żywności, ile potrzebuje, jedynym ograniczeniem są tutaj zapasy każdego ze sklepów. Ilość żywności jest ustalana indywidualnie ze sklepem – mówi Małgorzata Tokarz, kierownik operacyjny ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Tesco Polska. Warto podkreślić, że udział w programie jest całkowicie bezpłatny – organizacja musi zadbać tylko o pojemniki zgodne z zasadami transportu żywności oraz odbiór i transport żywności ze sklepu.

Utrzymanie i wyżywienie zwierząt jest bardzo kosztowne – Tesco wychodzi temu problemowi naprzeciw i kierując się ideą niemarnowania żywności, chce wspomóc organizacje opiekujące się zwierzętami i sprawić, aby każdy ich podopieczny mógł żyć w godnych warunkach. Partnerem strategicznym programu jest Fundacja Sarigato – organizator ogólnopolskiej akcji Karmimy Psiaki.

 

Każda organizacja, która chce zostać partnerem Tesco w walce z marnowaniem żywności i przyłączyć się do akcji „Duża pomoc dla małych przyjaciół”, może zgłosić się do programu, kontaktując się
z Biurem Programu (
zwierzaki@tesco.com, tel. +48 22 829 85 72 w. 64). Aby sprawdzić, jakie organizacje przystąpiły już do programu, wystarczy sprawdzić mapkę znajdującą się na stronie programu www.tesco.pl/zwierzaki.

 

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej www.tesco.pl/zwierzaki.

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.