- Reklama -

Telewizyjna premiera patriotycznej piosenki

Teledysk do najnowszej piosenki uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z Józefowa i Majdanu Nepryskiego miał swoją telewizyjną premierę. Autorzy utworu i młodzi aktorzy, występujący w klipie, gościli w środę 28 listopada w lubelskim oddziale Telewizji Polskiej.

Pomysłodawca utworu „Taka jesteś Polsko” Tomasz Kukiełka, współautorka tekstu piosenki i scenariusza teledysku Marzena Kowalczyk oraz wykonawcy opowiadali o pracy nad swoją produkcją i jej dotychczasowej promocji m.in. w internecie. Oprócz premierowego wykonania nowej piosenki Kaja Peć, której towarzyszyła mama Beata, zaśpiewała wcześniejszy utwór, przygotowany przez tę samą ekipę na ubiegłoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kaja Peć jest absolwentką Szkoły Podstawowej w Józefowie. Piosenkę „Taka jesteś Polsko” skomponował nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Kukieła, którego w pisaniu tekstu wspierała polonistka Marzena Kowalczyk. Wersja audio powstała w studiu Biłgorajskiego Centrum Kultury, a teledysk z udziałem uczniów podstawówek z Józefowa i Majdanu Nepryskiego, był nagrywany w Muzeum Historycznym Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Bondyrzu, w zamojskiej rotundzie, a także na rynku i przy mogile Mieczysława Romanowskiego – patrona szkoły w Józefowie.

W serwisie Youtube piosenka ma już prawie 6,5 tysiąca wyświetleń. Nieco mniejszą widownię zgromadził do tej pory utwór „Orkiestra gra”, który ma być wykonany ponownie podczas najbliższego finału WOŚP.

- Reklama -

Autorzy kompozycji już przygotowują kolejną produkcję, tym razem związaną z ogólnopolską akcją „Szlachetna paczka”. – Postanowiliśmy również po raz pierwszy włączyć się w samą akcję. Już zbieramy pieniądze i wybieramy rodzinę, której zechcemy pomóc – zapowiadają uczniowie i nauczyciele z Józefowa i Majdanu Nepryskiego.

Stworzony przez tę samą „inicjatywną grupę muzyczną” utwór „Taka jesteś Polsko!” powstał z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, a wcześniejsze kompozycje dotyczyły EURO 2012 i promocji Roztocza.

Tu można zobaczyć teledysk do piosenki:

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.