- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Tego jeszcze w historii nie było (foto)

Aż trzy nominacje do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie przyznało jury tegorocznego Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefów. To pierwszy taki przypadek w 30-letniej historii imprezy, której tegoroczna edycja właśnie za nami.

- Reklama -

– Liczba nominacji świadczy o tym, że poziom występów był bardzo wysoki i wyrównany. Jurorzy przyznali również jedną nominację do 52. Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej Bazuna i jedno wyróżnienie – podsumowują organizatorzy EKO-festiwalu z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.

Pierwsze miejsce zajął zespół „Atawizm”. Na dwie równorzędne drugie nagrody zasłużyli – Patrycja Wilgos i grupa „Suma Pragnień”, a wyróżnienie wyśpiewała Karolina Szeremeta.

mr-1000x200px

„Atawizm”, Patrycja Wilgos i „Suma Pragnień” wystąpią też na 58. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Patrycja Wilgos otrzymała też nominację do udziału w 52. Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej Bazuna 2024.

Takie decyzje podjęło jury, w którego składzie znaleźli się krytyk muzyczny z Krakowa Jan Poprawa, muzyk, kompozytor, aranżer i członek Lubelskiej Federacji Bardów Piotr Selim oraz muzyk, dyrygent i aranżer z Lublina Tomasz Momot.

W konkursie na „Scenie pod sosnami” wzięło udział 7 zespołów i solistów. Po przesłuchaniach publiczności przypomniał się duet „Kasia & Tomek”, który wygrał konkurs przed rokiem. Po nich na scenie pojawili się Lubelska Federacja Bardów i Szymon Wydra z zespołem „Carpe Diem”.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Festiwal Kultury Ekologicznej w Józefów oficjalnie otworzyli m.in. wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, burmistrz Józefowa Roman Dziura i dyrektor miejscowego ośrodka kultury Beata Zaśko.

W niedzielę festiwalowi goście bawili na koncertach „Harmonii na ludowo” z Łukowej, Kapeli Rzemyki z Józefowa, laureatów jubileuszowej edycji EKO-Festiwalu oraz zespołów „Hajda Banda”/Гайда Банда, „Machina” i „Piersi”.

Koncertom towarzyszyły m.in. kiermasz rękodzieła i, organizowana po raz trzeci, akcja „Zasadzamy się na śmieci”, której uczestnicy za makulaturę, butelki PET i aluminiowe puszki otrzymywali sadzonki roślin.

Tegoroczny festiwal poprzedził rajd rowerowy, który zgromadził 45 cyklistów. Byli wśród nich członkowie 30-osobowej grupy rowerowej z Wadowic, skupiającej rowerzystów z różnych części Polski. Do pokonania mieli ponad 50-kilometrowa trasę, wiodącą z Józefowa przez Fryszarkę, Kniazie, most na Tanwi w okolicach Olchowca, Bowiec, Borowe Młyny, rezerwat „Czartowe Pole” i Pardysówkę, z powrotem do Józefowa.

 

foto: MOK w Józefowie

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.