- Reklama -

- Reklama -

Technik przemysłu mody na targach tekstylnych (FOTO)

W dniach 17-19 listopada 2016 r. w Nadarzynie pod Warszawą odbyły się Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile, w których wzięły udział uczennice ZSZiO w Biłgoraju, kształcące się w zawodzie technik przemysłu mody oraz technik technologii odzieży. Uczennice i nauczyciele mogli zapoznać się z nowościami wzorniczymi tkanin, dzianin i dodatków krawieckich na sezon wiosna/lato 2017 oraz najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w przemyśle tekstylnym. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły drukarki tworzące tzw. druk bezpośredni na odzieży oraz przepiękne tkaniny i dzianiny z Włoch, Francji, Turcji, Chin, Indii, Bangladeszu, Tajwanu, Uzbekistanu, Pakistanu, Nigerii i wielu innych krajów. Obok tekstyliów można było obejrzeć maszyny szwalnicze, nowoczesne hafciarki i automaty krojcze.

W programie wycieczki był też udział młodzieży w forum tekstylnym, podczas którego specjaliści m.in. z Politechniki Łódzkiej, Stowarzyszenia Włókienników Polskich prowadzili wykłady i prelekcje: „Textylia przyjazne człowiekowi”, „Współczesne laboratorium oceny jakości materiałów tekstylnych”, „Tekstylia w motoryzacji”.

W Pałacu Kultury i Nauki młodzież miała okazję obejrzeć wystawę odzieży wykonanej z naturalnych, ale niekonwencjonalnych surowców zatytułowaną Textifood. Prezentowane były kreacje z włókien: bananowca, kapoku, baobabu, ryżu, lotosu (najdroższego włókna naturalnego na świecie), mięczaków, pokrzywy i lnu.

- Reklama -

Oprócz wyrobów z włókien naturalnych zaprezentowano również kreacje z włókien sztucznych pochodzących z sosny, eukaliptusa, bambusa, soi, kukurydzy, buraków, cytrusów, kawy, ryb, mleka i skorupiaków. Szczególną uwagę zwróciła tunika wykonana z osadu znajdującego się w starych butelkach czerwonego wina.

Wystawa miała na celu wywoływać nie tylko wrażenia estetyczne, ale również refleksję na temat odpowiedzialnego wykorzystania malejących zasobów naturalnych poprzez przedstawienie innych możliwości zastosowania produktów rolno-spożywczych, a w perspektywie lepszego nimi gospodarowania.

Podczas pobytu w stolicy młodzież zwiedzała także starówkę i stadion narodowy. Opiekę nad młodzieżą sprawowały nauczycielki przedmiotów zawodowych: Joanna Gałczyńska, Teresa Jagosiak, Małgorzata Magoch.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.