- Reklama -

- Reklama -

Teatr w Biłgoraju. Bilety rozeszły się jak woda (zdjęcia)

Na to wydarzenie mieszkańcy Biłgoraja czekali od dawna. W dniu premiery sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Bilety wyprzedano z dużym wyprzedzeniem. Wygląda na to, że "Hrabia, czyli jak ukraść pół miasta" w reżyserii Maryli Olejko zdobył uznanie widzów i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

- Reklama -

Sztuka „Hrabia, czyli jak ukraść pół miasta” Jacka Getnera w reżyserii Maryki Olejko, przez trzy dni była wystawiana  na deskach Biłgorajskiego Centrum Kultury.  W dniu premiery – sala kinowa wypełniona po brzegi. Bilety na wszystkie dni spektaklu wyprzedano z dużym wyprzedzeniem.

Po pierwsze w Biłgorajskim Centrum Kultury dawno nie było takiego spektaklu, po drugie na scenie wystąpili Biłgorajanie, aktorzy BCK-u, których na co dzień znamy z sąsiedztwa. Oprócz znanych już twarzy, było też kilka debiutów- Marzena Kowalczyk, Robert Bazan, Jarosław Szozda.

- Reklama -

„Hrabia, czyli jak ukraść pół miasta” opowiada o włodarzach pewnego miasteczka, którzy właśnie przegrali wybory. Muszą oddać władze opozycji, ale nie za bardzo mają na to ochotę. Szukają sposobu na ocalenie wpływów, a przede wszystkim pieniędzy. Aby je chronić postanawiają przekazać cały majątek, będący niegdyś własnością hrabiego Tarnawskiego, jego domniemanemu potomkowi. Poszukują kandydata na „potomka hrabiego” i okazuje się, że tylko jedna osoba spełnia wymagane kryteria, ale czy to najlepszy wybór.”

„Hrabia….” to komedia, w której każdy, kto choć trochę śledzi co dzieje się w w Polsce, odnajdzie analogie do bieżących i minionych wydarzeń na scenie politycznej. Zabawne dialogi, humor sytuacyjny i przede wszystkim profesjonalizm w wykonaniu naszych lokalnych aktorów to powody, dla których warto było zobaczyć „Hrabiego”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.