- Reklama -

Teatr jak za dawnych lat

Grupa seniorów z Bukowej, uczestnicząca w projekcie „Senior jak dąb”, mogła  obejrzeć  spektakl-legendę o kamieniu nieszczęścia, zatytułowany „Dintojra” oraz „Pożar w Zamtuzie” opowiadający historię wielkiego pożaru miasta. Nie zabrakło też legendy o pięknej i występnej córce Złotnika – Złotniczance oraz opowieści improwizowanych w wykonaniu Teatru Improv „Poławiacze Pereł”.  

 Publiczność  miała okazję  porzucać sałatą, malować obrazy inspirowane legendami oraz nauczyć się tańców, które w czasach renesansu były popularne w Lublinie.

Festiwal przybliżył historię miasta, pokazał, jak wyglądało w nim życie na przestrzeni różnych epok. Ten atrakcyjny i widowiskowy sposób pokazania Lublina ściągnął nie tylko mieszkańców Lublina, ale również seniorów z Bukowej. Przygoda z inscenizacją miejskich legend nie skończyła się na Starówce. Seniorzy wybrali się do Teatru Muzycznego w Lublinie  na koncert CZY PAMIĘTASZ… „Powróćmy jak za dawnych lat”.

- Reklama -

 Była to wspaniała zabawa przy niezapomnianych, wiecznie młodych – znanych wielu pokoleniom – przebojach okresu międzywojennego i powojennego. Tytuł koncertu w pełni oddaje atmosferę wieczoru. W programie znalazły się piosenki z przedwojennych filmów. Szlagiery dwudziestolecia międzywojennego, które są nadal popularne, mają swoich miłośników, wiernych słuchaczy i to nie tylko wśród starszego pokolenia. Te piosenki wykonywali cieszący się wielką popularnością artyści tacy jak: Eugeniusz Bodo, Tola Mankiewiczówna, Zula Pogorzelska, Hanka Ordonówna, Adolf Dymsza i Mieczysław Fogg.

 Seniorzy usłyszeli te znakomite piosenki w nowych aranżacjach, w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Lublinie, którzy sprawili, że poczuli się jak za dawnych lat.

Po koncercie seniorzy spotkali się z aktorem Pawłem Stanisławem Wroną. Tenor zaprezentował tajniki gry aktorskiej. Wskazał, jak ważną rolę odgrywa mowa ciała. Uczestnicy  mogli przez chwilę zobaczyć, jak wygląda praca aktora; zapoznali się z zasadami bycia na scenie i podstawami gry aktorskiej. Cenne wskazówki wykorzystają w swojej pracy, bo już niebawem mieszkańcy Bukowej będą mogli obejrzeć widowisko „Rezerwiści” na bukowskiej scenie w remizie OSP, na które z utęsknieniem czekają.

Projekt „Senior jak dąb”, realizowany przez Stowarzyszenie „Dąb” w Ciosmach, jest współfinansowany ze środków otrzymanych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2016-2020.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.