- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Statystyki mówią same za siebie

W zeszłym roku na drogach naszego powiatu doszło do 750 kolizji oraz 42 wypadków. A główną ich przyczyną była nadmierna prędkość oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

- Reklama -

Bardzo często na drogach naszego powiatu zdarzają się różnego rodzaju kolizje i wypadki. Podsumowując je wszystkie, można się zdziwić, jak wielka jest ich ilość w ciągu roku. W 2019 roku w naszym powiecie doszło do aż 750 kolizji oraz 42 wypadków, w wyniku których zostało rannych 35 osób, a aż 10 poniosło śmierć. Główną ich przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nadmierna prędkość.

W porównaniu do poprzednich lat te statystyki nie wyglądają najgorzej. W 2018 w powiecie biłgorajskim doszło do 723 kolizji i 40 wypadków drogowych, w których zostało rannych aż 35 osób, a zginęło o jedną więcej niż w ubiegłym roku.

- Reklama -

Te statystyki prowadzone przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju dla powiatu biłgorajskiego są przerażające.

Dodatkowo w 2019 roku wybitną nieodpowiedzialnością wykazały się osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Takich zostało ujętych 83 kierowców, którzy zgodnie z prawem popełnili przestępstwo, a 87  złapanych na jeździe pod wpływem alkoholu zakwalifikowano jako popełniających wykroczenie. W 2018 roku funkcjonariusze wyeliminowali aż 129 nietrzeźwych kierowców co oznacza że było ich mniej o 41.

W roku 2019 nie brakowało osób z cięższą nogą. Funkcjonariusze zatrzymali 97 praw jazdy za nadmierną prędkość. Jednak wszystkich zatrzymanych uprawnień do prowadzenia pojazdu było znacznie więcej. W sumie w 2019 roku zostało zabranych aż 186 praw jazdy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.