- Reklama -

Te drogi to katastrofa!

 

Mieszkańcy ulic Pękalskiego, Wierzbowej, Borowej i Krótkiej w Biłgoraju powiedzieli "dość". Stan dróg, przy których mieszkają, jest fatalny. Dziura na dziurze! Aby przejechać tymi ulicami i nie uszkodzić samochodu, trzeba dobrze wiedzieć, gdzie znajdują się ubytki w jezdni.

- Reklama -

Grupa mieszkańców tych ulic zebrała podpisy pod pismami z prośbą o remont. Trafiły one do burmistrza Janusza Rosłana oraz poseł na Sejm Agaty Borowiec. – Prosimy o podjęcie działań w celu remontu ulic: Pękalskiego, Wierzbowa, Borowa i Krótka. Poza drobnymi remontami cząstkowymi brakuje na nich znaczących inwestycji. Ulice te są w fatalnym stanie – liczne ubytki, doły, a nawet brak nawierzchni asfaltowej. Dla przykładu ul. Krótka (od ul. Łąkowej, przy bloku tzw. nauczycielskim) nie posiada asfaltu. W lecie kurz, a w zimie, wiosną i jesienią błoto utrudnia poruszanie się mieszkańcom – piszą mieszkańcy. – Ulica ta jest licznie uczęszczana przez dzieci idące do szkoły, szczególnie od strony ul. Łąkowej, również dorosłych zarówno pieszych, jak i rowerzystów – dodają. – Warto zauważyć, że ulice te są zapomnianymi wokół pięknie wyglądającej tej części miasta. Gruntowną przebudowę przeszła ul. Moniuszki, Łąkowa, Przemysłowa i Zamojska – komentują mieszkańcy. 

Jak podkreśla w rozmowie z NOWą Krzysztof Bździuch, te ulice to katastrofa. Są zapomniane przy innych inwestycjach w tym terenie. Ma nadzieję, iż nawierzchnia zostanie poprawiona. – Zebraliśmy podpisy wszystkich mieszkańców tych ulic – twierdzi. Jedna z mieszkanek ma żal do włodarzy miasta. – Nami się nikt nie interesuje. Od dwóch miesięcy są dziury o głębokości 20 cm. Można tu koło urwać. Zarządcy tej drogi nawet nie raczą przyjechać i załatać dziur – mówi. Dodaje, że ulice te są bardzo ruchliwe. Poza samochodami poruszają się tędy piesi oraz małe dzieci na rowerach. – Kiedyś dojdzie do tragedii – mówi. 

Jak wyjaśnia Ryszard Korniak, dyrektor Miejskiej Służby Drogowej w Biłgoraju, uzupełnianie ubytków w drogach trwa. W pierwszej kolejności drogowcy pracowali na ul. Sienkiewicza, Piaskowej, Jodłowej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.