- Reklama -

- Reklama -

Tarpan Korchów odrabia zaległości

W zaległym meczu 4 kolejki lubelskiej ligi wojewódzkiej, młodzi piłkarze Tarpana Korchów pokonali w wyjazdowym meczu drużynę GLKS Polichna 3:2. Bramki dla Tarpana strzelali Gabriel Brzuska, Patryk Bartosik i Maciej Bodek .

- Reklama -

Zespół Tarpana Korchów wystąpuł w składzie : Tomasz Kołodziej, Patryk Bartosik, Maciej Bodek, Jakub Masicz, Kacper Pacholak, Kacper Padiasek, Szymon Padiasek, Krystian Kuceł, Gabriel Brzuska, Marcel Brożyna, Wojciech Tabała, Jakub Medyński, Hubert Kurowski, Szymon Kołodziej – trener Paweł Bodek.

 

Drużyna Tarpana uzyskała prawo gry w lidze wojewódzkiej wygrywając ligę okręgową i baraż z drużyną Kryształu Werbkowice. Zespół składa się głównie z młodzieży z Korchowa i  najbliższej okolicy. Na treningi przychodzą wszyscy chętni do gry w piłkę nożną z roczników 2007, 2008 i 2009, a rywalizują  z takimi klubami jak : Stal Kraśnik, Stal Poniatowa, Start Krasnystaw czy Sygnał Lublin.

- Reklama -

– Zarząd Klubu Tarpana Korchów postawił na szkolenie młodzieży, którego celem jest wychowanie zdrowego i pełnego pasji zawodnika przygotowanego do gry w drużynach seniorskich. Obecnie w klubie funkcjonują trzy grupy młodzieżowe. Zapraszamy wszystkich chętnych chcących zasilić nasze szeregi i spróbować gry w lidze wojewódzkiej – informuje nas Tarpan Korchów.

Klub LZS Tarpan Korchów powstał w 1969 roku. Początkowo nosił nazwę Ludowy Zespół Sportowy Korchów. Pierwszym prezesem Klubu był Jan Padiasek. Na początku mecze były rozgrywane za stodołami. Po komasacji gruntów, przypadającej na lata 1969-1970, boisko zostało wytyczone w obecnym miejscu. Wtedy na tym placu znajdowała się remiza i dom Padiasków. W 1970 roku do Korchowa przybył jako nauczyciel Ryszard Paluch, który przyjął funkcję prezesa po Janie Padiasku. Pełnił tę funkcję do około 1976 r. W tym czasie zostało wyremontowane boisko.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.