- Reklama -

- Reklama -

Tarnogrodzkie gimnazjum w programie Erasmus+

W dniach 11-16 kwietnia 2016 r. w Publicznym Gimnazjum w Tarnogrodzie gościli nauczyciele z Litwy, Estonii, Grecji, Włoch, Rumunii, Turcji. Było to spotkanie zespołu programu Erasmus+ Riding the Rainbow to a Better Future.

 W zorganizowanie spotkania byli zaangażowani rodzice, młodzież i nauczyciele. Gości przywitał burmistrz Eugeniusz Stróż oraz dyrektor Janusz Skubisz, zaś uczniowie przygotowali europejski mix przebojów, zabawy i grę miejską, podczas której poznali zabytki Tarnogrodu, bogactwo kultury regionu. Zabawy integracyjne, międzypokoleniowe, obserwacje lekcji, pokazy fizyczne i chemiczne przygotowane przez uczniów i nauczycieli, warsztaty prowadzone przez superwizorkę dramy – to plan wizyty w pigułce. Uczniowie jako eksperci – przewodnicy pokazali uczestnikom Guciów oraz Lublin.

 Tydzień  był bardzo intensywny, ale zapewnił wiele pozytywnych wrażeń. Spotkanie umożliwiło wymianę doświadczeń, doskonalenie metod nauczania. Staraliśmy się pokazać z jak najlepszej strony – zaangażowanie, otwartość młodzieży i nauczycieli, gościnność rodziców, metody prowadzenia zajęć ujęły gości. I, jak stwierdzili, wiele pomysłów wykorzystają w swoich szkołach – twierdzi koordynatorka programu Wioletta Książek. 

Szczegóły spotkania pojawią się wkrótce na stronie internetowej szkoły.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.