- Reklama -

- Reklama -

Tarnogrodzkie dożynki

W ubiegłą niedzielę 13 września 2020 roku odbyło się parafialno-gminne święto plonów w Tarnogrodzie i w Woli Różanieckiej.

- Reklama -

Galeria Fotografii (32 zdjęcia) 

W tym roku ze względu na trudną sytuację związaną z epidemią i obowiązujące obostrzenia uroczystości dożynkowe mają skromniejszą formę niż zazwyczaj. W Tarnogrodzie uroczystą Mszę święta dziękczynną przy ołtarzu na placu przy kościółku św. Rocha celebrował proboszcz ks. Jerzy Tworek. W tym samym dniu świętowali również rolnicy w Woli Różanieckiej, gdzie Eucharystię sprawował ks. Wojciech Suchowierz. Wszyscy obecni dziękowali za plony i ciężką pracę rolników. W trakcie Mszy nastąpiło przekazanie chleba.
Burmistrz Paweł Dec obecny na obydwu uroczystościach w swoich przemówieniach podkreślał, jak ważna – oprócz wielkości Boga i hojności ziemi – jest ciężka praca rolnika, ogrodnika i pszczelarza. Wyraził wdzięczność Bogu za plony i rolnikom za ich trud.

 

- Reklama -

– Za tę pracę w imieniu wspólnoty samorządowej gminy Tarnogród chcę wam podziękować. Za ten bochen pachnącego chleba, który w tym roku jest wyjątkowo ciężki, bo najpierw go wysuszyło, potem przemroziło, a na koniec zalało. Ale wam z Bożą pomocą i ludzką życzliwością udało się ten plon zebrać tak, aby tego chleba na naszych stołach nie zabrakło, a ja jako włodarz naszej gminy obiecuję, że będę go dzielił sprawiedliwie – mówił podczas uroczystości Paweł Dec, burmistrz Tarnogrodu.

Na zakończenie życzył rolnikom, aby ich praca była doceniana i odpowiednio gratyfikowana, a wszystkim obecnym, aby chleba nigdy na ich stołach nie zabrakło.

Szczególne podziękowania za organizację uroczystości należą się paniom Teresie Szymanik i Adeli Dec oraz panu Tadeuszowi Gałce.

 

TOK

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.