- Reklama -

Tarnogrodzki Rajd Rowerowy

I Tarnogrodzki Rajd Rowerowy już za nami! Kilkudziesięciu cyklistów spotkało się 3 maja na placu przed Tarnogrodzkim Ośrodkiem Kultury aby wspólnie, całymi rodzinami odwiedzić historyczne miejsca w całej gminie. Dopisała frekwencja, pogoda, a przede wszystkim dobre humory rowerzystów. – Pierwszy raz pomysł zorganizowania rajdu rowerowego pojawił się przy okazji organizacji imprez z okazji 450-lecia naszego miasta. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest burmistrz Tarnogrodu, Tarnogrodzki Ośrodek Kultury oraz Publiczne Gimnazjum w Tarnogrodzie – mówiła Renata Ćwik, dyrektor TOK-u. Koordynatorem rajdu natomiast był Krzysztof Tarnowski, nauczyciel wychowania fizycznego w tarnogrodzkim gimnazjum. – Zaplanowaliśmy 22-kilometrową trasę miejscami pamięci narodowej, miejscami pamięci gminy Tarnogród. Odwiedzimy tzw. Siekane, stary cmentarz, potem wyruszymy w stronę Woli Różanieckiej. Pojedziemy też do Różańca Pierwszego, Drugiego. Rajd zakończy się ogniskiem integracyjnym na Błoniu – opisywała dyrektor. Razem z rowerzystami jechali Piotr Kupczak oraz Paweł Misiągiewicz, którzy opowiadali o odwiedzanych miejscach pamięci. 

- Reklama -

– Zainteresowanie rajdem jest duże. Chcieliśmy żeby to był rajd rodzinny, żeby rodzice mogli zabrać ze sobą swoje dzieci. Robimy to pierwszy, nie mamy doświadczenia. Jesteśmy dobrej myśli, że rajd się spodoba i mieszkańcy będą zadowoleni – dodawała Renata Ćwik, która podkreśliła, że jeśli taka inicjatywa spodoba się mieszkańcom, to z pewnością będzie kontynuowana w przyszłości. 

Warunki do uprawiania turystyki rowerowej w gminie Tarnogród nie są zadowalające. Jednak miejscowi włodarze pracują nad tym aby się to zmieniło. Mówił o tym zastępca burmistrza Tomasz Rogala. Wspomniał, że są podejmowane próby utworzenia ścieżki rowerowej wzdłuż drogi nr 835. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.