- Reklama -

- Reklama -

Tarnogrodzki Ośrodek Kultury po remoncie (Film)

Gruntowny remont i modernizacja obiektu sprawiły, że budynek Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury będzie bardziej funkcjonalny i bezpieczny dla korzystających. Jest to druga co do wielkości inwestycja realizowana w ostatnim czasie w Tarnogrodzie.

10TOK przed i po remoncie (15 zdjęć)

Niedawno dobiegły końca prace związane z przebudową wnętrza Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Jego historia pojawienia się w mieście Tarnogród nie jest zwyczajna.

– W latach 60. w centrum partii, w  Komitecie Centralnym, zapadła decyzja, że należy zrobić ogólnopolskie dożynki w Tarnobrzegu. Jak trzeba zrobić taką imprezę, to też trzeba mieć odpowiednie miejsce, więc należy wybudować nowy dom kultury. Pech chciał, że ktoś pomylił miasto Tarnobrzeg z miejscowością Tarnogród. Jak tylko dowiedzieli się o tym ówcześni włodarze Tarnogrodu, postanowili z tego faktu jak najszybciej skorzystać. Wzięli więc sprawę w swoje ręce i tak pod koniec lat 60. zapadła decyzja, że taki duży obiekt powstanie w Tarnogrodzie – mówi Paweł Dec, burmistrz Tarnogrodu.

W lutym każdego roku odbywa się w Tarnogrodzie Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych, jeden z pięciu w całej Polsce. Natomiast jesienią, na przełomie października i listopada, odbywa się w Tarnogrodzie wielki finał, czyli Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej, stanowiący promocję najwartościowszych osiągnięć z całego roku.

- Reklama -

– Po wybudowaniu tak dużego obiektu nie mógł on być niewykorzystywany, wiec zrobiono z Tarnogrodu Stolicę Teatru Ludowego. Wymagało to od nas, aby scena wyremontowanego Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury była jak najbardziej podobna do sceny teatralnej – zaznacza burmistrz.

Głównym atutem instytucji było kino Grunwald z salą na 250 miejsc.

– Możemy również na tej scenie opuścić ekran kinowy i  jesteśmy w stanie tutaj wyświetlać filmy w najlepszej jakości obrazu i dźwięku. Oczywiście nie będzie to typowe kino, ale na pewno będziemy wyświetlać tu bardzo ciekawe filmy dla dzieci i dorosłych – dodaje Paweł Dec.

Całkowity koszt przebudowy wnętrza obiektu to koszt ok. 6,5 milionów złotych, z czego 3 miliony złotych to były środki zewnętrzne pochodzące z Unii Europejskiej.

– Ostatnio Tarnogród słynie nie tylko z sejmików, ale też z orkiestry dętej. Orkiestra musi mieć gdzie ćwiczyć, dlatego przygotowaliśmy dla nich specjalne pomieszczenie, które jest wytłumione, aby nasi muzycy mogli tutaj ćwiczyć. Ale nie tylko orkiestra korzysta z tej sali. W naszym Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury są grupy wokalne dziecięce, dla których również znajdzie się tutaj miejsce – informuje Paweł Dec.

~Kuliński Michał

2 Komentarze
  1. Ja mówi

    Pech dla… Tarnobrzegu/a

  2. Emi mówi

    No fajny obiekt. Trzeba się będzie tam kiedyś wybrać na jakieś przedstawienie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.