- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Tarnogrodzka Orkiestra poszukuje chętnych

Kto ją słyszał ten wie, że z byle kogo się nie składa. Tarnogrodzka Orkiestra Dęta właśnie ogłosiła nabór w swoje szeregi.

- Reklama -

W niedzielę 19 września o godzinie 15. W Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie rekrutacyjne. Dobry słuch muzyczny i chęci to podstawa, a resztę idzie wypracować. Tarnogrodzka Orkiestra Dęta zaprasza chętnych uczniów klas IV oraz V do nauki gry na klarnecie, saksofonie, trąbce oraz instrumentach perkusyjnych.

Młodzież, która zechce rozpocząć naukę, pozna instrumenty, ich budowę i konserwację oraz sposoby wydobycia dźwięku. Uczniów kształcić będą Grażyna Barcicka i Wiesław Mazurek.

urząd MArszałkowski projekt

Na pierwszym etapie kształcenia młodzi muzycy poznają podstawowe nuty-ich zapis na pięciolinii, wartości rytmiczne i wysokość dźwięku. Wszystko po to, aby dobrze przygotować do rozpoczęcia gry w Tarnogrodzkiej Orkiestrze Dętej.

Orkiestra  swoimi występami uświetnia wiele uroczystości państwowych i kościelnych. Bierze udział w przeglądach i konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Jest zapraszana na okolicznościowe koncerty odbywające się na terenie województwa lubelskiego i poza jego granicami. Ma w repertuarze pieśni kościelne i patriotyczne, muzykę rozrywkową, klasyczną, utwory marszowe, koncertowe i swingowe. Jej kapelmistrzem od 2017 roku jest Grzegorz Szteinmiller.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.