Wypożyczalnia sprzętu Kołodziej-baner górny

- Reklama -

Patriotycznie w Tarnogrodzie

Mieszkańcy miasta i gminy Tarnogród hucznie świętowali tegoroczne obchody 101 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uroczystości trwały aż trzy dni.

Uroczystości rozpoczęły się w sobotę 9 listopada. Wówczas harcerki z 3. Tarnogrodzkiego Szczepu ZHR „Infinitum” im. Róży Zamoyskiej zorganizowały „Ognisko Niepodległościowe”. Tego dnia nie zabrakło wspomnień o bohaterach, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Natomiast druhny przedstawiły historię symboli narodowych. Wszystko to miało miejsce przy blasku palącego się ogniska. Nie zabrakło również wzruszających pieśni utrzymanych w duchu patriotycznym.

10 listopada  po wiecznej Mszy św. sprawowanej ww kościele pw. Przemienienia Pańskiego odbył się Koncert patriotyczny. Tarnogrodzka Orkiestra Dęta i Zespół  Wokalny Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury zaprezentowały  pieśni patriotyczne nawiązujące do polskiej walki o wolność. Koncert również poprowadziły harcerki. Przypomniały licznie zgromadzonym słuchaczom, że dzisiejszy patriotyzm ma inny wymiar.

- Reklama -

– Dziś patriotyzm to praca, dawanie z siebie tego, co najlepsze, pamięć o tych, którzy służyli Ojczyźnie. To świadome uczestnictwo w kulturze: poznawanie jej, pielęgnowanie, kultywowanie, tworzenie na miarę własnych możliwości – twierdziły harcerki.

11 listopada poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i organizacji społecznych oraz mieszkańcy miasteczka i gminy przeszli do kościoła parafialnego,  gdzie złożyli wiązanki kwiatów przy pomniku na dziedzińcu, następnie wszyscy zebrani wzięli udział w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.