- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Tarnogród: ZUS przyjedzie do uchodźców

- Reklama -

Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego w związku z wojną i zamierzają zostać w naszym kraju z dziećmi, od niedawna mogą składać wnioski o świadczenie wychowawcze 500+. To wypłata 500 zł miesięcznie na każde dziecko, które nie ukończyło 18. roku życia. Obecnie obywatele Ukrainy mogą też składać wnioski o dofinansowanie do opłaty za pobyt dziecka w polskim żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. Wnioski o świadczenia należy złożyć przez internet – na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE).

Podczas dyżurów w Tarnogrodzie pracownik ZUS pomoże zainteresowanym rodzicom i opiekunom założyć konto w PUE oraz złożyć elektroniczny wniosek o świadczenia na dzieci. Do złożenia wniosku potrzebne będą numery PESEL opiekuna i dzieci, numer rachunku bankowego w Polsce, polski numer telefonu i adres e-mail.
Pierwszy dyżur odbędzie się 4 kwietnia (poniedziałek) w godzinach 9.30-13.30 w punkcie stałego zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Kościelnej 12. Zaś 6 kwietnia (środa) w godzinach 10.00-14.00 z pomocy pracownika ZUS będzie można skorzystać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, przy ul. św. Jana Pawła II 1.

urząd MArszałkowski projekt

Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.