- Reklama -

- Reklama -

Tarnogród: Teatr im. Juliusza Osterwy na deskach TOK

Scena Reduta wyrusza w kolejną trasę. Pierwszy spektakl już  4 marca w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury. Potem kolejno w Krasnymstawie, Kraśniku, Zamościu, Biłgoraju, Chełmie i Hrubieszowie.

- Reklama -

Inicjatorem sceny jest Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Scena Reduta w tym roku zainaugurowana zostanie wyjątkowym spektaklem w reżyserii Bogdana Augustyniaka „Grace i Gloria” ze Stanisławą Celińską i Lucynę Malec. To opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, ich różnych charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. To także historia spotkania i wielkiej siły przyjaźni. Spektakl grany będzie 4 marca w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury, a 6 marca w Krasnostawskim Domu Kultury.

urząd MArszałkowski projekt

W tegorocznej odsłonie Sceny Reduty grane będą między innymi: „Małe zbrodnie małżeńskie” w reżyserii Marka Pasiecznego, „Jestem lekka jak rzęsa wiatru…” Klaudii Hartung-Wójciak, „Psie serce” Igora Gorzkowskiego czy „Antygona w Nowym Jorku” Jana Hussakowskiego.
Objazd po województwie lubelskim w ramach Sceny Reduta to nawiązanie do inicjatywy, którą zapoczątkował patron teatru Juliusz Osterwa. Wracamy do pomysłu, by teatr z ośrodkami kultury tworzyły przestrzeń dla profesjonalnych spektakli teatralnych, przygotowanych przez zawodowych aktorów. Scena Reduta to odpowiedź na zapotrzebowanie publiczności mniejszych ośrodków i szansa dla nich na uczestniczenie w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym.


Doświadczenie Sceny Reduta z ubiegłego roku pokazało, że widownia mniejszych ośrodków kultury czeka na spektakle z repertuaru profesjonalnego teatru. Od października do grudnia w 2021 roku Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie i Scena InVitro zagrały w ramach Sceny Reduta jedenaście spektakli na scenach w Biłgoraju, Chełmie, Janowie Lubelskim, Krasnymstawie, Kraśniku, Szczebrzeszynie i Tarnogrodzie. Aktorzy na trasie Reduty przejechali w roku ubiegłym 2000 kilometrów. To trasa, na której najważniejszy był teatr i spotkanie z widzem.
W tym roku z jeszcze większą energią i poczuciem sensu i misji aktorzy proponują nowy repertuar Sceny Reduta Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Z nadzieją na równie wartościowe spotkania z publicznością Lubelszczyzny.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.