- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Tarnogród: Świętowano 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Pierwsza część obchodów Święta Konstytucji rozpoczęła się zbiórką pocztów sztandarowych, władz samorządowych, przedstawicieli instytucji, organizacji społecznych i mieszkańców na placu przy kopcu Tadeusza Kościuszki w Tarnogrodzie.

- Reklama -

Wiązanki złożyły delegacje: samorządowa – burmistrz Tarnogrodu z przewodniczącym i radnymi Rady Miejskiej, Stowarzyszenia Kombatantów RP i Osób Represjonowanych Koło w Tarnogrodzie, Tarnogrodzkiego Towarzystwa Patriotycznego, Ochotniczej Straży Pożarnej, Przedszkola Miejskiego, Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej, Szkoły Podstawowej w Woli Różanieckiej, Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu Pierwszym, Biblioteki Miejskiej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Tarnogrodzkiego Zakładu Komunalnego. Z Błonia zebrani z towarzyszeniem Tarnogrodzkiej Orkiestry Dętej przemaszerowali do kościoła parafialnego, gdzie została odprawiona uroczysta Msza święta w intencji ojczyzny.

- Reklama -

Druga część obchodów miała miejsce w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury i składała się z dwóch części. Na początku Janusz Skubisz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Różanieckiej, przedstawił rys historyczny minionych wydarzeń.
Następnie rozpoczęło się Trzeciomajowe koncertowanie z Tarnogrodzką Orkiestrą Dętą. Formacja muzyczna prowadzona przez kapelmistrza Grzegorza Szteinmillera zaprosiła zebranych na popis, który składał się z części patriotycznej i rozrywkowej. Zaczęło się klasycznie, usłyszeliśmy Mars Europa Roberta Allmenda, Rapsodię Mazurską oraz Legendę Pavla Stanka. Na część rozrywkową złożyły się trzy utwory w formie wiązanek: złote przeboje kompozytora Herba Alperta, aranżacje Stiva MacMillana Golden Swing Time oraz klasyczne utwory Franka Sinatry. Po koncercie głos zabrał przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnogrodzie Dariusz Dołomisiewicz. Podziękował występującym i uczestnikom, i życzył wszystkim zebranym radosnego świętowania.

Monika Komosa/TOK

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.