- Reklama -

- Reklama -

Tarnogród: Biblioteka z prawdziwego zdarzenia (film)

W piątek 29 kwietnia br. w Tarnogrodzie miało miejsce otwarcie zmodernizowanej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

- Reklama -

O planowanym remoncie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie pisaliśmy w artykule pt. Biblioteka w Tarnogrodzie będzie modernizowana (kliknij tutaj).

Budynek został oddany do użytku w 1686 r. Pierwszy remont odbył się na początku XIX w. Dawniej w budynku biblioteki mieściła się stajnia oraz zakład nawozów chemicznych. Obecna modernizacja budynku kosztowała około 6,5 mln zł przy wkładzie gminy niespełna 1 mln zł. Wiemy, że w ten obiekt warto inwestować, ponieważ ten obiekt żyje – mówił Paweł Dec, burmistrz Tarnogrodu.


Remont tej biblioteki jest zasługą wielu osób, władz oraz instytucji. Cudowna aranżacja wnętrza z nowoczesnym wyposażeniem oraz XVII zabytek przyciąga mieszkańców z różnych zakątków Polski oraz innych państw. W bibliotece można skorzystać z czytelni internetowej, prasy, wypożyczyć najnowsze bestsellery, ale również zobaczyć stare fotografie, dokumenty czy dawne eksponaty codziennego użytku. Dodatkowo można skorzystać z multimedialnego centrum historii Tarnogrodu – mówiła Joanna Puchacz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie.

Nie brakowało również gratulacji oraz słów uznania od parlamentarzystów – Jestem pod ogromnym wrażeniem zmodernizowanego budynku biblioteki. Miejsce to nabrało wyrazu, charakteru oraz potencjału. Miejsce to zamienia się nie tylko w czytelnię, ale miejsce wielu wydarzeń – podsumowała Beata Strzałka, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Za zasługi w działalności na rzecz rozwoju czytelnictwa i bibliotekarstwa zostali odznaczeni:

Złotym Krzyżem Zasługi:
Alicja Janik-Feduń.

Medalem Złotym za Długoletnią Służbę:
Jolanta Bednarz,
Wanda Buczek,
Dorota Maksymiuk,
Małgorzata Małek,
Joanna Puchacz.

Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę:
Barbara Woźny.

Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę:
Anna Buńko.

Odznaką Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej:
Natalia Czacharowska,
Małgorzata Jabłońska,
Robert Kmieć.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.