- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Tarnogród będzie miał fontannę. Jedyną taką na świecie

W Tarnogrodzie stanie jedyna taka fontanna na świecie. – To będzie fontanna z nożyczkami. Pojawią się też inne elementy, charakterystyczne dla nowoczesnego parku w centrum miasta – mówi nam burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec. O szczegółach przeczytacie tylko w "Nowej Gazecie Biłgorajskiej".

- Reklama -

Prace w centrum Tarnogrodu idą pełną parą. – Ludzie są strasznie ciekawi co tam się dzieje. Uspokajam. Rynek nie będzie wybetonowany, tylko dalej pozostanie zielony. Będzie ponad 20 drzew w parku, bo ma to być miejsce do rekreacji i wypoczynku. Dzieciaki będą się mogły schłodzić i wychlapać – zapowiada Dec.

Do końca września wszystko ma być gotowe. Chyba, że pogoda mocno pokrzyżuje plany, wtedy nasadzenia będą kontynuowane w październiku. Największą atrakcją ma być fontanna z … nożyczkami:

Nożyczki są w herbie Tarnogrodu. Chcemy, żeby były też widoczne w miejscu, które ma być wizytówką miasta. Nożyczki będą w fontannie symbolicznie przecinały mapę Tarnogrodu. Jako symbol tego, że zabrano nam prawa miejskie po powstaniu styczniowym. Wymyśliliśmy, żeby pojawił się motyw tych nożyczek, bo na tym nam strasznie zależało. Nie chcemy standarodowej fontanny i kilka sikawek lejących wodę do góry – tłumaczy burmistrz miasta.

- Reklama -

O tym jak zmieni się centrum Tarnogrodu i kiedy się zmieni – piszemy w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”. Podoba Wam się pomysł fontanny z nożyczkami? Tu najwięcej informacji z każdej gminy w powiecie biłgorajskim.

nowa@gazetabilgoraj.pl ,  czekamy też na komentarze na naszym fb,

 

 

- Reklama -

6 Komentarze
 1. Bu mówi

  A taki miał być dobry Burmistrz .Amerykański hahahaha…..😂😂😂😂😂

 2. Aga mówi

  Może to c było nie było najlepsze ale było zielono i zacienione. Nie to co przed domem kultury tam betonoza i zero cienia. Naprawdę super miejsce do wypoczynku.

 3. Luiza mówi

  No właśnie. Połowa to beton. A było tak zielono. I jeszcze po drugiej stronie typowa betonowa. Zamiast tam zrobić fontannę, ściągnąć połowę kostki brukowej, dosadzić konkretnych drzew (bo te które są to rachityczne patyczaki, które przez bruk wysychają) i zasiać trawę, to zniszczono połowę jeszcze zielonego skwerku. A dzieci i dorośli lepiej żeby się nie schładzali w tej wodzie, bo to największe siedlisko bakterii kałowych. Przecież to obieg zamknięty. Tam sikać będą zwierzęta i pijaczki lub paru małoletnich cwaniaczków. Lekarze ostrzegają przed tego typu pomysłami.

 4. Rozweselony mówi

  WYMYŚLILIŚMY …. Bo nam zależało…. Naprawdę ?
  A czy te NOŻYCZKI będą ze słomy ? Bo to było by wtedy na miarę MISIA. naszych czasów 😁 No po prost BOMBA !!!

 5. JÓZEK mówi

  Dlatego WYMYŚLILIŚMY nożyczki…. Teraz to będzie kilka sikawek z NOŻYCZKAMI !!!
  Noo… poprostu BĄBA!

 6. Jan mówi

  Połowa terenu to beton do tego wycięto zdrowe drzewa. Betonoza w Tarnogrodzie.

Zostaw odpowiedź