- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Tapeta w salonie – jak to zrobić dobrze?

Tapeta ścienna to znakomity sposób na szybką i stosunkowo niedrogą odmianę wnętrza. Odpowiednio dopasowana może wspaniale ożywić wnętrze salonu.

W tym artykule poświęcimy uwagę na omówienie, czego warto nie robić uwzględniając tapetę ścienną w aranżacji wnętrza salonu. Tapeta jest bardzo istotnym elementem wyposażenia, z jednej strony może nam bardzo pomóc w stworzeniu efektownej aranżacji, ale z drugiej może jednak nieźle napsuć.

Starannie dopasuj wzór

Jeszcze na etapie wyboru tapety ściennej warto pamiętać, że wzory, które wydają nam się niewielkie całkowicie inaczej prezentują się w katalogu, w rolce w sklepie z tapetami, a całkowicie inaczej na ścianie w salonie. W grę wchodzi rodzaj oświetlenia, kąt padania światła oraz duża powierzchnia, na której położone są obok siebie kolejne pasy tapety. Warto też pamiętać, że odcienie kolorów mogą być inne na ścianie, a inne w salonie – dlatego najlepszą opcją byłoby móc pożyczyć ze sklepu próbnik z tapetami, aby móc dokładnie przyjrzeć się jak poszczególne wzory będą prezentować się w naszym mieszkaniu. Czasem bywa tak, że pewne odcienie tapety ulegają wyeksponowaniu dopiero w sąsiedztwie innych barw.

Dobrze jest także zwracać uwagę na wielkość wzoru na tapecie ściennej. Do mniejszych wnętrz warto stosować lekkie wzory o delikatnych barwach, istotne jest bowiem, by dekorem tapety niepotrzebnie nie zmniejszyć optycznie wnętrza, nie przytłoczyć go nadmiarem dekorów. Z drugiej strony w dużym przestronnym pomieszczeniu jak najbardziej warto zastosować tapetę z odważnym, wyrazistym wzorem.

- Reklama -

Tapety Casadeco, źródło: https://innetapety.pl/casadeco

Kupując tapetę ścienną kierujmy się także kwestią jej montażu. Prawda bowiem jest taka, że jedne tapety kładzie się łatwiej, inne gorzej. Jeśli planujemy samodzielnie położyć tapetę ścienną, a nie mamy w tym zbytniego doświadczenia to nie wybierajmy cieniutkich delikatnych tapet ze skomplikowanymi wzorami, które trudno będzie spasować kładąc kolejne paski tapety. Specjaliści na ogół uważają, że najłatwiejsze do montażu są grube tapety winylowe wykonane na podkładzie z fizeliny. Taka tapeta nie rozciąga się bardzo podczas klejenia, a po naniesieniu i wysuszeniu kleju nie kurczy się pozostawiając nieestetyczne rowki pomiędzy poszczególnymi pasami.

I na koniec jeszcze jedna uwaga – na ogół nie stosuje się już tapet na wszystkich ścianach w mieszkaniu. Zazwyczaj wystarczy wytapetowanie tylko jednej ściany – taka dekoracja zdecydowanie wystarczająco powinna uatrakcyjnić całe wnętrze.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.