- Reklama -

- Reklama -

Taniej za żłobek

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Biłgoraja radni będą głosować nad uchwałą mającą na celu obniżenie opłat za korzystanie z Samorządowego Żłobka w Biłgoraju.

 

- Reklama -

Są szanse na obniżenie opłat za pobyt dziecka w Samorządowym Żłobku w Biłgoraju. 22 grudnia miejscy radni będą debatować na ten temat. Proponowane obniżki samorządowcy tłumaczą m.in. pogarszającą się sytuacją, będącą skutkiem pandemii koronawirusa. Są szanse na obniżenie opłat za pobyt dziecka w Samorządowym Żłobku w Biłgoraju. “Dodatkowo, mając na względzie wsparcie rodzin wielodzietnych, zamieszkujących gminę miasto Biłgoraj, zasadne jest wprowadzenie zniżki dla każdego kolejnego dziecka z danej rodziny, które będzie uczęszczało do żłobka. Opłata wówczas będzie wynosiła 50% opłaty stałej za pobyt, za każde kolejne dziecko” – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Obowiązująca opłata stała wynosi 17% płacy minimalnej tj. 442 zł. Po wprowadzeniu proponowanych zmian od stycznia 2021 roku opłata stała będzie wynosiła 13% płacy minimalnej (planowany poziom minimalnego wynagrodzenia na 2021 rok to 2800 zł) tj. 364 zł. W przypadku zastosowania zniżki na każde kolejne dziecko opłata stała będzie wynosiła 182 zł.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.