Dotacje Renata Kudyba

- Reklama -

„Taniec i poezja” (Zdjęcia)

Kolejny koncert z cyklu „Taniec i poezja” grupy ADA z Młodzieżowego Domu Kultury odbył się w niedzielę (12 lutego) w Biłgorajskim Centrum Kultury. Jego reżyserem jest Edyta Buczek.
Licznie przybyłą publiczność powitała Edyta Buczek. – Nad tym koncertem pracujemy przez cały rok. Można na nim zobaczyć materiał, który przygotowaliśmy już w zeszłym roku i w tym roku – mówiła. Koncert składał się z trzech części.
Część I pt. „Oj dana” nawiązuje tematyką do folku. Zaprezentowane były cztery choreografie, wystąpiły również wokalistki Studia Wokalnego Kombinejszyn z MDK w Biłgoraju. Ta część koncertu przeniosła publiczność do ciepłego sobótkowego wieczoru. Podczas spektaklu prezentowane były w formie slajdów rysunki podopiecznych Anny Świcy.
Cześć II nosiła tytuł „Moje inspiracje”. – To inspiracje nasze wspólne. Część choreografii robię ja, cześć inspirowana jest przez dziewczyny różnymi przemyśleniami, muzyką, filmem, sytuacjami z życia wziętymi – mówiła Edyta Buczek. W tej części zaprezentowała się grupa teatralna Warsztatu Terapii Zajęciowej ze spektaklem „Bliskość”.
Cześć III pt. „Myśli” przygotowana została przez same wychowanki. Były występy solo, trio, duety, choreografie grupowe. Wszystko oparte zostało na temacie myśli. Każda choreografia miała wyrażać emocje i uczucia, przeżycia. I tak się stało.
Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami. – Ja jestem tylko przewodnikiem, one robią to same – stwierdziła Edyta Buczek. Słów uznania nie kryła Renata Socha, dyrektor MDK. – W Biłgoraju mam profesjonalny teatr tańca. Tyle wzruszeń i emocji to ogromny talent poparty wielogodzinnymi treningami. Będzie nam trudno wrócić do normalnego życia po tych emocjach, których doświadczyliśmy. Dziękujemy za te chwile. Nie musimy jeździć do dużych miast. Mamy tutaj profesjonalny teatr tańca. Dziękuję za te wzruszenia – mówiła Renata Socha i podziękowała Edycie Buczek za przewodnictwo artystyczne.
Spotkanie było również okazją do uroczystego pożegnania tancerek z zespołu Ada, które w tym roku zdają maturę. Dziewczyny otrzymały pamiątkowe statuetki. – Nie zapomnijcie o tym, co robiłyście przez tyle lat – mówiła Edyta Buczek.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.