- Reklama -

„Tanew” z trofeum z Włodawy

Zespół Tańca Ludowego "Tanew" wraz z zespołem "Zawierucha" z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zajął pierwsze miejsce w kategorii 15-19 lat w XVIII Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tańca Ludowego we Włodawie. Gratulujemy!

Młodzieżowy Dom Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie w sobotę 9 czerwca 2018 r.  był organizatorem XVIII Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Tańca Ludowego. Przegląd odbył się na scenie widowiskowej Włodawskiego Domu Kultury. Uczestniczył w nim biłgorajski zespół, który może pochwalić się sporym sukcesem. „Tanew” wraz z zespołem „Zawierucha” zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Celem przeglądu była prezentacja i upowszechnianie dorobku artystycznego zespołów dziecięcych i młodzieżowych, ochrona tradycji regionu, promowanie twórczości muzycznej i tanecznej oraz wymiana doświadczeń pomiędzy zespołami. W przeglądzie wzięło udział 16 grup tańca ludowego z Lubelszczyzny. Do Włodawy przyjechało blisko 450 tancerzy, muzyków i instruktorów.

- Reklama -

Doceniając rangę i znaczenie imprezy, stały patronat nad Przeglądem objął Marszałek Województwa Lubelskiego i Lubelski Kurator Oświaty, a także Starosta Włodawski i Burmistrz Włodawy.

Gratulujemy naszym tancerzom, wokalistom i instrumentalistom, i życzymy kolejnych sukcesów!

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.