Tanew z pucharem Starosty (zdjęcia, wyniki)

W ubiegłą niedzielę (4 sierpnia) na boisku w Majdanie Starym rozegrano mecz finałowy Turnieju o Puchar Starosty. Po emocjonalnym meczu z wynikiem 3:2 zwyciężyła drużyna LZS Tanew Majdan Stary.

4 sierpnia na stadionie w Majdanie Starym rozegrano finałowy mecz Turnieju o Puchar Starosty Biłgorajskiego. W finale zmierzyły się drużyny Tanew Majdan Stary i Cosmos Józefów.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Już w 13. minucie pierwszej połowy gol dla drużyny gości strzelił Kamil Przybysławski. Ten sam zawodnik zwiększył przewagę drużyny z Józefowa do 0:2. Pod koniec pierwszej połowy drużyna gospodarzy bramką Łukasza Kusiaka zmniejszyła przewagę.

Druga połowa meczu była równie emocjonująca. Na początku wynik wyrównał gol Arkadiusza Kusiaka. Po wielu straconych możliwościach dopiero w końcówce meczu decydującą bramkę strzelił Grzegorz Cios.

Mecz zakończył się nieukrywaną radością zawodników LSZ Tanew i ich kibiców, którzy odśpiewali symboliczny „hymn”.

Po meczu starosta Powiatu Biłgorajskiego Andrzej Szarlip gratulował zawodnikom oraz wręczył pamiątkowe puchary. – Jestem pod wrażeniem wysokiego poziomu spotkania na boisku w Majdanie Starym. Gratuluję wszystkim zawodnikom, ale również kibicom, pięknie kibicujecie. Brawo za mecz! – mówił.

Słowa uznania do zawodników skierował także wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski. Dziękował on zawodnikom, kibicom oraz sędziom za wysoki poziom sędziowania. Wójt gminy Księżpol ufundował dla drużyny LZS Tanew Majdan Stary nagrodę w wysokości 1 000 zł.

– Każdemu takiemu wydarzeniu towarzyszą emocję. Są wygrani, ale są i przegrani. Te słowa kierują w stronę drużyny z Józefowa. Myślę, że należą im się słowa uznania – dodała Beata Strzałka, etatowy członek zarządu powiatu biłgorajskiego.

Puchar Starostów  Powiat Biłgorajski:

Termin 13/14.07.2019 r. (sobota/niedziela)

8. SP PiastBabice-LKS Olimpiakos Tarnogród 17.07.2019 r. (środa) godz. 17:30

Gospodarze na pierwszym miejscu. Termin i godzinę ustala gospodarz zawodów. Istnieje możliwość rozegrania meczu w innym terminie za zgodą obu klubów. Gospodarz przesyła informację mailem na adres zozpn@wp.pl najpóźniej do dnia 11.07.2019 r. (czwartek) do godz. 11:00. Delegacje za sędziów opłaca klub w dniu zawodów.