- Reklama -

Taneczne szaleństwo

Od wczoraj Biłgorajem zawładnęło taneczne szaleństwo. Stało się to za sprawą ogólnopolskiego festiwalu „Taneczne inspiracje”.

 W piątek i w sobotę (5 i 6 kwietnia br.) w hali sportowo-widowiskowej OSiR w Biłgoraju tancerze z najlepszych ośrodków kultury w Polsce wzięli udział w VI Ogólnopolskim Festiwalu Form Tanecznych „Taneczne Inspiracje”. Na biłgorajskiej scenie zatańczyło kilkadziesiąt zespołów.

- Reklama -

Z roku na rok zainteresowanie Festiwalem jest coraz większe.

Celem „Tanecznych Inspiracji” jest popularyzacja tańca współczesnego, konfrontacja dorobku artystycznego amatorskiego ruchu tanecznego, integracja środowiska tanecznego oraz wymiana pomysłów i doświadczeń twórczych. Jury brało pod uwagę opracowanie choreograficzne, poziom prezentacji, technikę tańca, dobór repertuaru, podkładu muzycznego i kostiumów, oryginalność pomysłów, walory wizualne i artystyczne.

Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Kulturalno Oświatowe „TRAMPOLINA SUKCESU”, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. W Konfrontacjach mogły wziąć udział amatorskie zespoły taneczne pracujące w oparciu o elementy techniki tańca współczesnego, nowoczesnego oraz towarzyskiego.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.