- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Tak zainwestował mieszkaniec powiatu biłgorajskiego

36-latek z powiatu biłgorajskiego inwestował swoje oszczędności na internetowej giełdzie. Za namową fałszywego doradcy finansowego zainstalował aplikację, która umożliwiła oszustowi zdalny dostęp do jego urządzenia. Jakie są konsekwencje? Zobaczcie sami.

- Reklama -

36 letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego zgłosił się na policję informując, że na internetowej giełdzie chciał pomnożyć swoje oszczędności inwestując w gaz i złoto, w wyniku czego stracił ponad 36 000 złotych. Podczas przeglądania stron w Internecie mężczyzna kliknął w reklamę „firmy brokerskiej” na którą się zarejestrował, podając swoje dane. Bardzo szybko skontaktował się z nim doradca finansowy, który zaoferował mu pomoc w inwestowaniu.

- Reklama -

Początkowo mężczyzna „inwestował” niewielkie kwoty. Później oszust namówił go do zainstalowania aplikacji, dzięki której współpraca między nimi miała przebiegać szybko i sprawnie. Tak naprawdę było to oprogramowanie do zdalnej obsługi pulpitu. Mężczyzna „inwestował” co raz więcej pieniędzy.

W końcu mężczyzna zaczął interesować się „firmą’, wtedy znalazł informację, że są to naciągacze, jednak ponownie uległ zapewnieniom oszusta i wpłacił kolejną sumę. W efekcie stracił ponad 36 000 złotych. Wyjaśnieniem sprawy zajmą się teraz śledczy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź