- Reklama -

Tak. Pomagam! W Biłgoraju trwa zbiórka żywności Caritas

W piątek 25 września rozpoczęła się dwudniowa XVIII Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem Tak. Pomagam! W akcji tej uczestniczyli wolontariusze biłgorajskiego oddziału Caritas. Żywność na ten cel można będzie przekazać również w sobotę.

Poniżej 21 zdjęć: 

W piątek, przez cały dzień w biłgorajskich marketach: Biedronka, Kaufland, Tesco i Lidl młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju oraz Szkoły Podstawowej w Dereźni zbierała żywność.

Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w trudnej sytuacji, również spowodowanej skutkami pandemii koronowirusa, że nie są sami. Caritas pragnie jak zawsze dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych seniorów, dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

– Przez dwa dni trwać będzie intensywna akcja, zbieramy produkty z żywnością długoterminową: konserwy, mąkę, kasze, makarony, ryż. Będziemy uzupełniać nasze magazyny, z których cały czas korzystają nasi podopieczni, tj. mieszkańcy Biłgoraja i okolic, którzy się do nas zgłaszają – mówi Mirosław Kita, koordynator Wolontariatu Rejonu Biłgorajskiego.

– Poprzez tę zbiórkę przygotowujemy się na drugą falę koronawirusa. Zaangażowanych jest bardzo dużo wolontariuszy. Z samego Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju jest ich 44 – dodaje Mirosław Kita.

- Reklama -

W tym trudnym dla wszystkich roku związanym z występowaniem koronawirusa SARS-CoV-2 mamy wyjątkową okazję do dzielenia się dobrem. Ten trudny czas został nam dany, byśmy siebie sprawdzili i zadali sobie pytanie: czy umiem dać komuś cząstkę siebie? Widząc, jak wiele osób odpowiada na apele Caritas Polska, nie ma wątpliwości, że społeczeństwo i wszystkie osoby włączające się w organizację tej zbiórki i tym razem nie zawiodą – czytamy na stronie internetowej Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

W piątek 25 września biłgorajscy wolontariusze w marketach na terenie miasta zebrali ok. 700 kilogramów żywności.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć, wysyłając w trakcie zbiórki TAK, POMAGAM! charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA  (koszt 2,46 z VAT).

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.