- Reklama -

„Tak narodziła się Polska”

17 maja 2016 r. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbyły się uroczyste obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. W pierwszej części uroczystości nastąpiło podsumowanie trzeciej już edycji Powiatowego Konkursu Historycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych. W tym roku hasło konkursu brzmiało: „Tak narodziła się Polska. 1050. rocznica Chrztu Polski”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i tradycyjnie już miał formę prezentacji multimedialnej. W konkursie wzięło udział 33 uczniów z sześciu szkół gimnazjalnych powiatu biłgorajskiego.

Oto jego wyniki:

I miejsce – Aleksandra Bogdanowicz z Zespołu Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Hedwiżynie, opiekun Ewa Łosiewicz

II miejsce – Ilona Bojarska z Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju, opiekun Iwona Ostolska, i Bartłomiej Jabłoński z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju, opiekun Renata Krzesińska

- Reklama -

III miejsce – Agnieszka Rębacz z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej, opiekun Małgorzata Szczęśniak.

Wyróżnienie otrzymały uczennice Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju: Katarzyna Pawlos i Oliwia Magdziarz, opiekun Iwona Ostolska.

Nagrody wręczyli starosta Marian Tokarski i dyrektor Marian Klecha.

W drugiej części odbył się wykład ks. prof. Krzysztofa Grzesiaka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który w interesujący sposób przedstawił początki państwa i Kościoła w Polsce, podkreślając ich wzajemne powiązanie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.