- Reklama -

- Reklama -

Tak – dla transplantacji w ZSBiO

W ramach działań szkoły promujących zdrowie oraz przed ważnym wydarzeniem jakim będzie Dzień Dawcy Szpiku w ramach akcji Komórkomania w ZSBiO odbyło się spotkanie z Anną Gradziuk, koordynatorem ds. transplantacji Wojewódzkiego Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu.

Koordynatorka zapoznała uczniów z procedurami i etapami przeszczepów. Przekazała profesjonalną wiedzę na temat transplantologii oraz działań profilaktycznych, jakie powinien w swoim życiu wdrażać każdy człowiek, by dbać o swoje zdrowie.

- Reklama -

– Uczniowie wiedzą już  jak ważne jest uświadamianie, iż zgoda rodziny na pobranie organów po śmierci bliskiej osoby jest niezbędna do ratowania ludzi oczekujących na transplantacje – mówią organizatorzy wydarzenia.

Decyzja rodzin w obliczu tragedii jaka ich spotkała nie jest łatwa. Czasami nie zgadzają się na pobranie organów swojego dziecka, rodzeństwa, rodzica, małżonka z różnych powodów. Trudno jest oczekiwać w takiej chwili świadomości, że można uratować nawet 7 innych osób, gdy właśnie jedno życie odeszło. – Po to właśnie organizowane są takie spotkania, aby uświadamiać, utrwalać, przyswajać wiedzę, aby gdy taka sytuacja nas spotka, bez wahania wyrazić na to zgodę, bo liczy się każda sekunda – dodają.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.