- Reklama -

- Reklama -

Tajemniczy helikopter

Mieszkańcy Tarnogrodu i sąsiednich miejscowości przez kilka ostatnich dni zastanawiali się dlaczego nad ich okolicą krąży helikopter. Pojawiły się różne teorie o szybszym zrzucaniu szczepionek na lisy, ćwiczeniach policyjnych czy tworzeniu map Google. Prawda jest inna.

Od piątku w okolicy Tarnogrodu, Różańca, Obszy i wielu pobliskich miejscowościach krążył helikopter. Latał bardzo nisko.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że helikopter sprawdza stan linii energetycznych. Podczas oblotów dokonywane są oględziny stanu technicznego linii średniego napięcia i na tej podstawie przygotowywane są następnie plany prac eksploatacyjnych, remontowych i modernizacyjnych.

- Reklama -

Dodatkowo helikopter wyposażony jest w zestaw kamer (kamery wysokiej rozdzielczości oraz kamery termowizyjne), które podczas przelotu dokonują inspekcji linii elektroenergetycznych.

 

- Reklama -

10 Komentarze
 1. Celestyna mówi

  W gminie Potopk Górny to powszechnie wiadomo co robił. po prostu liczył barany. A ,ze ich tam jest sporo to mu troche zeszło i musiał nawracac kilkanaście razy.

 2. Frank mówi

  Ta iskra lata od tygodnia kilka razy dziennie. Podobno to cywilny akrobacyjny i ktoś trenuje przed pokazami lotniczymi.

 3. Kozaki Podlas mówi

  Bzdury! Był tam, gdzie linii nie ma. Poza tym wypadałoby ludzi ostrzegać, może to śmieszne, ale leciał tak nisko, że wpadłam w panikę, że o komin domu zaczepi i do nieszczęścia dojdzie.

 4. Jamnik mówi

  A czy ktoś nam wytłumaczy co dzisiaj robił Myśliwiec to chyba była Iskra nad BILGORAJEM raz leciał od Lublina w stronę Krzeszowskiej a potem w stronę Woli małej 10:45 a 2gi raz o 17:10 /17:20 od Lubina zrobił koło nad miastem i poleciał na Lublin??????

 5. zenek mówi

  Może filmują lasy …i patrzą gdzie potem i co wyciąć :(:(:((:(:(:(:

 6. Adam mówi

  Ale ściema! Latał tam gdzie nie było linii

 7. Łukowiec mówi

  To co napisał redaktor to nieprawda. Jak można sprawdzać stan linii lecąc ok50-100m obok niej, gdzie widać, że kamery ma pod spodem. Sam widziałem jak latał pomiędzy Łukową a Podsośniną i wcale nie latał koło lini. A poza tym chyba niedziela jest dniem wolnym, a leciał na północny wschód nad Łukową, a w takim kierunku niema żadnej linii.

 8. Stanisław mówi

  Dzisiaj widziany był w gminie Potok Górny.

  1. Pozdro mówi

   W poniedziałek latał nad Lipinami Dolnymi. I tak jak pisali przedmówcy, wcale nie latał blisko linii.
   Co tu jest grane 🙉

  2. Witold mówi

   Ktos napisał wczesniej ze barany liczył dlatego tak nisko latał. Ale ja myślę, że to nie jest prawda. W Potoky Górnym i całej gminie to baranów nie ma przeciez. Jeżeli są to tylko osły. No najwiecej to w tym Potoku.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.