- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Tajemnicze napisy na przejściach dla pieszych. O co chodzi?

Chodzi głównie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Zarówno pieszych, jak i kierowców. To wspólna akcja policji i Zarządu Dróg Miejskich w Biłgoraju w ramach której przed przejściami dla pieszych w naszym mieście pojawiły się napisy: ODŁÓŻ - TELEFON. Mają one przypominać wchodzącym na pasy pieszym o obowiązujących przepisach ruchu drogowego.

- Reklama -

Od 1 czerwca ubiegłego roku na przejściach nie można korzystać z telefonów lub innych urządzeń elektronicznych, które powodują, że pieszy zamiast skupić się na swoim bezpieczeństwie obserwuje ekran telefonu.

- Reklama -

W miniony piątek 15 kwietnia między innymi w okolicy skrzyżowania ulic Kościuszki z Sikorskiego i Komorowskiego w Biłgoraju pojawiły się napisy „ODŁÓŻ–TELEFON”. To wspólna inicjatywa biłgorajskiej policji i Zarządu Dróg Miejskich w Biłgoraju. Znaki mają przypominać pieszym o obowiązującym od 1 czerwca ubiegłego roku zakazie korzystania z telefonów podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię.

Organizatorzy mają nadzieję, że pieszy wpatrzony w ekran telefonu wchodząc na przejście dostrzeże namalowany tam napis ODŁÓŻ–TELEFON, a co za tym idzie zrezygnuje z korzystania z telefonu i obserwując otoczenie bezpiecznie przejdzie przez jezdnię – tłumaczy mł. asp. Joanna Klimek, oficer prasowa biłgorajskiej policji.

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. PAweł mówi

    NIE idiotyczny, tylko realny. Niech nasza społeczność zacznie myśleć i odłoży telefony bo to jest zgroza. Powinno być napisane ODŁÓŻ-TELEFON, WŁĄCZ MYŚLENIE, PATRZ NA ZNAKI

  2. stalker mówi

    kolejna idiotyczna akcja która nic nie zmieni a jak kierowca nie będzie miał kamerki to jesteś winny zanim się urodziłeś, z pieszego zrobiono święta krowę jak z lokatorami, nieważne co mówisz święta krowa ma zawsze racje, frazesy pisolandu o poprawie bezpieczeństwa im bardziej pisiory pragna się wykazać tym gorzej wychodzi chociaż w tej sprawie mieli poparcie totalnych lemingów z niemieckiej listy specjalnej

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.